کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

مروری بر داستان حیات(2)

در یادداشت قبلی اشاره کردم که جزایر هاوایی تنها خشکی هایی هستند که بعد از ربوده شدن صفحه عظیمی از پوسته زمینتوسط  آن دنباله دار  (که امروز اقانوس آرام نام دارد) از آب بیرون آمده است. این جزایر طی فعالیت های آتش فشانی بستر اقیانوس پدید آمده اند. برای اثبات ادعای مطرح شده و استحکام بخشیدن به مدخل داستان حیات کافی در اینجا اشاره نمایم که در هاوایی هیچ حیوان بومی شناخته شده ای وجود ندارد. برخی از گونه های موجود در هاوایی آبزیان و یا پرندگانی هستند که توانایی حرکت در آب و پرواز در آسمان را داشته و به طور دائمی و گسترده به همه جای کره زمین توانایی مهاجرت دارند.«خدنگ هندی موجود بومی هاوایی نیست. خدنگ هندی در سال ۱۸۸۳، برای کنترل جمعیت موش‌ها و از بین بردن آن‌ها در مزارع نیشکر هاوایی رها شدند. این موجودات از هند به این مکان آورده شدند.» (وبسایت کجارو)«گوزن خالدار یا چیتال که بومی شبه‌قاره هند است، عمدتاً با پوست خالدار، خلق و خوی آرام و گام برداشتن دلربا و طنازش شناخته می‌شود. به دلیل همین زیبایی‌های گوزن خالدار، کشورهای بسیاری در سرتاسر جهان خواهان تصاحب این جاندار دوست‌داشتنی هستند.» (همانجا)
«والابی وحشی نوعی کانگوروی کوچک است که بومی جزیره‌ی گینه‌ی نو و استرالیا است. انسان‌ها این موجودات را وارد باغ وحش هاوایی کردند.» (همانجا)


این چهارپایان که تنها حیوانات وحشی ساکن در جزایر هاوایی هستند از هند و گینه و استرالیا به وسیله دریانوردان به  آن سرزمین رسیده اند و بومی نمی باشند. دوباره اشاره می کنم که جزایر هاوایی درحال حرکت هستند و بعد از تولد جزیره ای جدید، جزیره قبلی به نقطه مرگ می رود و در آن سرزمین هرگز نمی توانست حیوانی بومی و ساکن در خشکی و غیر پرنده یافت شود. (ادامه دارد...)


تاریخ ارسال: دوشنبه 13 فروردین 1397 ساعت 22:34 | چاپ مطلب
نظرات (4)
چهارشنبه 9 خرداد 1397 01:59
مصطفی پایان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
شما به سئوال های بنده جواب ندادید.آیا تابحال یک یهودی را از نزدیک دیده اید.دلیل نفرت شما چیست.در جواب شما هیچ منطقی وجود ندارد.درست مثل کسانیکه هرگز با هیچ تُرکی مراوده نداشته اند اما میگویند با عرض معزرت: ترک خر،یا در جُک ها هر آدم ابله ای را ترک قلمداد میکنند.به احتمال بسیار زیاد شما شیفته ی ضد یهود بودن ناصر بنا هستید.مدتها پیش یک بسیجی بنام حامد که یک ضد یهود افراطی بود شیفته ناصر بنا شده بود و عاقبت اش هم مثل مجتبی غفوری شد.
پاسخ:
منظور از مجبی خودتان هستید؟
پنج‌شنبه 3 خرداد 1397 23:39
مصطفی پایان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
آیا شما تابحال یک یهودی را از نزدیک دیده اید؟یهودیان نیز مثل شما انسان هستند،این همه نفرت از کجا سرچشمه میگیرد؟
پاسخ:
اگر منظورتان از انسان بودن چهره و شکل و ظاهر باشد بله یقینا. اما در ضمیر یهودیان به غیر از شیطان چیز دیگری وجود ندارد.
پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397 22:35
محمود
امتیاز: 3 2
لینک نظر
این که یهودی کیست پرسشی است که شما باید پاسخ بدهید . از نظر من چیزی به اسم یهودی وجود ندارد که بخواهد قوم برگزیده یا منفور, نجس یا پاک و یا هر چیز دیگری باشد .
آن کسانی که شما به نام یهودی معرفی می کنید همان کسانی هستند که برای اثبات مالکیت شان بر این منطقه امثال شما و پور پیرار را اجیر کرده اند تا دروغی به نام پوریم را برایشان تبلیغ کنید.


و باز هم طبق معمول از پاسخ دادن به پرسشهای اصلی طفره می روید .
خیلی صریح پرسیدم : چرا پورپیرار پیامبر اسلام (ص) را از نسل انبیا نمی داند , با آنکه طبق دسته بندی خودش باید از نسل انبیا باشد و چرا درمورد یهودی های امروزی نظر روشن و قطعی نمی دهد؟
لطفا شما هم پاسخ روشن بدهید.
پاسخ:
شما فکر کرده اید که چه کسی هستید و حرف و نظر شما چه می تواند باشد؟ آیا آن چه شما را اجیر کرده تا یهودیت را نفی کنید و از این راه توهین نجاست را از دامان ایشان پاک کنید، خود یهودیان نبوده اند؟

و جواب دادم که شما چه کسی را یهودی می دانید که گمان می کنید پورپیرار آن یهودی را می خواهد به عنوان انسان برگزیده معرفی کند؟ جناب خاخام منش، با کسانی این بحث ها را پیش ببرید که اطلاعات اندکی از این موضوع دارند. از این مزخرفات فراوان نوشته اید. بس است دیگر. جلو آینه معرفت که همان وجدان و آینه ظاهری بایستید و کلاه خود را قاضی کرده و بپرسید دقیقا به دنبال چه هستید. شما از سر نداری به دنبال تاییدیه گرفتن از امثال بنده هستید. گیرم که به خیال شما بنده با شما همراه شدم. خوب! آیا تاثیری در حقیقت خواهد داشت؟ در ضمن فراموش نکنید که بدون پورپیرار و بحث هایی که او به پیش کشیده، یقینا شما تا قیامت هم نام شناخته شده ای نداشتید و همین سوالاتی را که مطرح می کنید از روزنه تحقیقات اوست نه تفکر و غور در اندیشه ورزی خودتان. به زبان ساده اگر او این مسائل را مطرح نکرده بود شما هنوز از طرح این سوالات هم بی بهره بودید. بنابر این خود را بیشتر از این سنگ روی یخ نکنید.

و در آخر بگویم، آن چه از یهود برایمان قابل شناسایی است، همان توصیه هایی است که قرآن بیان می دارد و اگر چنانچه گفته اید آن را قبول ندارید پس تقابل شما با پورپیرار و نظرات او نیست. شما در تقابل با قرآن هستید . در ردیف کافرین قرار دارید که این خطاب برای شماست:

قُلْ یَا أَیُّهَا الْکَافِرُونَ ، لَا أَعْبُدُ مَا تَعْبُدُونَ
پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397 12:41
محمود
امتیاز: 3 2
لینک نظر
پورپیرار می گوید نوع بشر همان نسل انبیا است که وظیفه شان هدایت انسانهایی است که از نسل میمون هستند.
به فرض که این دسته بندی درست باشد .مگر قرآن از قول پیامبر اسلام (ص) نمی گوید "انا بشر مثلکم" ؟
پس چرا پور پیرار می گوید پیامبر اسلام از نسل انبیا نبوده ؟ و چرا در مورد یهودی ها حرفی نمی زند , که آیا یهودی های امروزی از نسل انبیا هستند یا خیر ؟
آیا دلیل آن چیزی غیر از این می تواند باشد که او تمام این مسخره بازی ها را به راه انداخته تا قوم برگزیده خدا بودن اربابان یهودی اش را اثبات کند؟
هنوز هم می خواهی خود را به نفهمی بزنی؟
پاسخ:
جواب سوالات خود را در نوشته خودت داده ای. اگر نفهم نبودی ابتدا چندین بار مطالب پورپیرار را مو به م می خواندی بعد وارد گفت و گو می شدی. قبل از هر کاری ابتدا باید جواب این سوال را بدهی که یهودی کیست؟ کدام یک از نژاد ها و طایفه هایی که اکنون با آن سر و کار داریم یهودی هستند؟ وقتی توانستی به این سوال جوابی پیدا کنی بعد وارد گفت و گو می شویم.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد