X
تبلیغات
زولا

کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

از بی مهری مسئولین تا مسکن بی مهر!


 درباره جریانات اخیر  توضیح چند نکته  را ضروری دیدم:

زلزله اخیر در کرمانشاه نشانه های دیگری از ناکارآمدی دولت و مسئولین  کشور را به اثبات رسانید. احمدی نژاد و دولت او عامل اصلی ساخت و ساز های غیر فنی و غیر کارشناسی گسترده مسکن مهر می باشند. او و همراهانش شرافت را آنقدر به کنار گذاشته اند که به جای بر گردن گرفتن اشتباه های انجام داده، ماجراجویی جدیدی را شروع کرده اند.

وحید حقانیان مسئول اجرایی دفتر رهبری این فرار از شرافت را به جایی رسانده است که می گوید نباید درباره مسکن مهر با این گستردگی جنجال به پا شود زیرا 12 میلیون نفر در کل کشور ساکن مسکن مهر هستند و این تبلیغات می تواند مشکل آفرین باشد!!! برای ایشان و دیگر حضرات، جان هموطنان ارزشی ندارد.

هیچ طرحی درباره پیگیری ساخت و ساز های دیگر شهرک های دارای مسکن مهر در جریان کار نیست. هیچ طرحی برای جایگزینی و اصلاح این سازه های بی خردانه وجود ندارد. دولت بی عرضه و شعار گوی تخریب امید هیچ اقدام عملیاتی برای بررسی و رفع این بحران سراسری ندارد. روحانی فقط به دنبال تبلیغ حزبی می باشد.
زلزله آموخت که تنها یار و یاور مردم ایران خود این مردم هستند و جز خدواند قادر و متعال پشت و پناهی ندارند و از نظر دولت و مسئولین بقای نظام مهمترین مسئله است حتی اگر به قیمت کشته شدن چندین صد، هزار و یا میلیون ایرانی باشد.

در این بین،  امواجی از قومگرایی ساختگی نیز وجود داشت. همانگونه که در زلزله قره داغ آذربایجان پان های تورک مدعی بودند از طرف گروه های مردمی مناطق مختلف ایران غیر تورک زبان، هیچ کمکی به مردم آذربایجان صورت نگرفت، نشانه هایی ار همین قبیل ادعاها در بین برخی از محافل به ظاهر مردمی کرد ها نیز تبلیغ شد.
ایران بر روی چندین بمب ساعتی و پوریم قرار دارد که برخی از این بمب ها منفجر شده اند و آثار تخریب آن به روشنی هر روز هر روز بزرگتر و قابل دید می شوند ولی برخی دیگر هنوز قابل شناسایی نیستند و قدرت علمی و کارشناسی بسیار بالایی برای بررسی ابعاد آن ها نیاز است.


1- اولین و خطر ناک ترین بمب ساعتی در ایران مسئله زیست محیطی است. نابودی جنگل ها و مراتع، خشک شدن رودخانه ها، تلاب ها و دریاچه های دائمی و فصلی، نسل کشی گونه های مختلف حیوانی و ... .

2- عدم مدیریت و ایجاد امکانات و ... و در نتیجه فرار مغز ها و نیروی کار حرفه ای و متخصص کشور به خارج.

3- اتخاذ سیاست های منطقه ای و جهانی نا کارآمد و ایجاد جنجال و آشوب آفرینی در منطقه و منفور شدن در بین همه اقوام و مللی که در همسایگی ما قرار دارند و حتی در بین کشور های جهان.

4- سوق به سمت یک سیستم سیاسی بسته و نا کار آمد و نظام تک قطبی و عدم رعایت قانون و دموکراسی و  ارائه حقوق شهروندی و ایجاد نارضایتی عمومی و سر پیچی گسترده از قانون اساسی با توسل با حکم حکومتی.
5- اقتصاد، علم و صنعت متلاشی شده و عقب مانده که توانایی تولید و تامین  حتی نیاز داخلی را هم ندارد.

6- دزدی های صورت گرفته با انواع روش های مختلف که به هیچ شکلی پیگیری نمی شوند و معلوم نیست این سرمایه های بی شمار و بی حد مرز چرا و به چه دلایلی از کشور خارج می شوند.

7- بی اعتمادی مردم نسبت به سیستم کنونی و نمایش این عدم اعتماد و نا رضایتی در تمامی مسائل اجتماعی و فرهنگی و ...
8- گسترش تفکرات قوم گرایانه با تفکرات تجزیه طلبی و استقلال و ... در بین اقوام و ملل ایران.


ایران گام به گام در حال نابودی است. مردم مظلوم این سرزمین هر روز بیشتر از پیش در فلاکت و بدبختی اسیر می شوند. جمعیت فقیر هر روز افزایش می یابد و مشکلات فراوان دیگری در حال ایجاد شدن هستند.

خداوند به داد این مردم برسد

تاریخ ارسال: جمعه 10 آذر 1396 ساعت 14:32 | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد