کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

پوریم هایی دیگر!(1)

ما همیشه آتش به اختیار بوده ایم  تا آسیبی به سرزمینمان نرسد.پوریم زیست محیطی


ایران کشوری است که از نظر جغرافیایی اقلیم گرم و خشک محسوب می شود. پروژه نابودی منابع طبیعی و  در مقابل بی اهمیتی حاکمیت برای احیای وضعیت بحرانی کنونی و برون رفت از  فاجعه بی آبی آینده کشور را تهدید می کند. پایین آمدن سطح منابع زیر زمینی آب و نشست بسیار فاجعه بار زمین در اثر خالی شدن سفره های زیر زمینی، نابودی جنگل ها و مراتع مستعد و محدود داخلی، انقراض نسل گونه های مختلف حیوانی و گیاهی،  آینده سیاهی را برای ایران به ارمغان خواهد آورد. موضوعی که اعتراض نسبت به آن جزو مصادیق امنیتی قلمداد شده و با بازداشت و  فشارهای مختلفی از طرف حاکمیت به سکوت دعودت  می شود. گمان نمی رود هیچ انسان هوشمند و آزاده ای  از فاجعه خشک شدن دریاچه اورمیه و هامون و بختگان بی خبر باشد، و یا طرح تبدیل کارون به شورابه نابود کننده مهمترین اقلیم کشاورزی ایران، در جنوب کشور را نداند. اما در نهایت چه باید کرد؟ نابودی منابع آبی در کشور به معنای شروع دورانی است که نتیجه ای جز آوارگی برای مردم ایران نخواهد داشت.در طول این مدت  حاکمیت نتوانسته  منابع مهم اقتصادی و صنعتی ایجاد کند. کشاورزی مثلا برای حاشیه نشین های ایران ابزاری برای کسب درآمد بوده ولی در اصل به وقت گذرانی و کمک به نابودی هر چه سریعتر منابع آبی و خاکی بدل  گشته است. برای  آن ها منبع درآمد دیگری تعریف شده نیست زیرا خارج از مراکز مشخص و محدود در مرکز استان ها و به دلیل عدم توسعه یافتگی کلی در کشور، راه دیگری برای کسب درآمد موجود نیست.

ما در کشوری زندگی می کنیم که در مقابل آب معدنی 1.5 لیتری با قیمت 1500 تومان، طالبی کیلویی 1350 تومان است! و این آشکارا جنایتی بزرگتر برای نابودی منابع آبی است که گمان ندارم نمونه دیگری در جهان داشته باشد. مسئله این است که اگر از باغدار یا کشاورز،  قیمت واقعی آن محصول را هنگام فروش به دلال بر سر زمین  جویا شوید اوضاع بسی تکان دهنده تر هم خواهد شد زیرا آن کشاورز تنها خود را خسته کرده  و در نهایت چیز خاصی به دست نیاورده است. این بعضا خوشبختانه ترین شرایط می باشد زیرا اگر آن دلال بعضا آن محصول را خریداری نکند آن کشور شاید دوباره نتواند بر سر زمین خود برود زیرا تلاش بیش از یک ساله خود را از دست داده است!

حال سوال اینجاست؟

آیا مسئولین بی مسئولیت کشور از این مسائل بی خبر هستند؟ آیا نمی بینند که چه بر سر این سرزمین و آینده مردمان آن می آید؟ آیا این خود به تنهایی یک پوریم بزرگ نیست که بررسی ابعاد آن نیز بسیار سخت می باشد؟ پوریمی که اگر به سرانجام برسد، هزاران بار وحشت ناکتر و غیر قابل بازگشت تر  از پوریم اصلی خواهد بود؟ آیا باز هم یهودیان داخلی و آنوسی ها را در اجرای این پوریم گسترده سهیم ندانیم؟پوریم منطقه ای
منطقه خاورمیانه آبستن اتفاقات بسیار تلخی است. برخی از آن نقشه های شوم اجرا شده و برخی دیگر در حال اجر هستند. کشور های اسلامی در اثر خشم و غضب یهود و نصارا یکی پس از دیگری در حال نابود شدن می باشند. آن ها قصد نابودی همه کشورهای اسلامی را دارند و اکنون برخی از آن ها را مامور نابودی برخی دیگر کرده اند زیرا هزینه های جنگ افغانستان و عراق به آن ها این مسئله را  اثبات نمود، به همین راحتی نمی توانند  کشور های اسلامی را به سبب مقاومت منطقه ای  نابود کنند و برنامه های خود را اجرا نمایند. اکثر رهبران کشورهای اسلامی دانسته و یا ندانسته همصدا با دشمنان اسلام و مسلمین اکنون مجری نقشه خاورمیانه بزرگ شده اند. آن ها در هر یک از این سرزمین های منطقه پروژه ای مهم را با قدرت در حال پیگیری و اجرا هستند.هر کشوری سهمی را در این نابودی و اغتشاش، بر عهده گرفته و بی تفاوت به آینده گام بر می دارد.اردوغان جزو آن دسته از رهبران کشورهای اسلامی منطقه می باشد که بی پرده خود را مجری طرح خاورمیانه بزرگ می داند. او در سخنرانی های مختلف و ضد و نقیض خود بار ها دولت ترکیه و خود را رهبر منطقه ای نقشه خاورمیانه بزرگ معرفی کرده است،  خاورمیانه ای که به گفته مرحوم نجم الدین اربکان، چنین آینده ای از طرف یهود در انتظار آن است:مرحوم نجم الدین اربکان هدف اصلی از طرح خاورمیانه بزرگ را نابودی تورکیه معرفی می کند ولی واقعیت این است که هدف اصلی کنیسه و کلیسا،  اسلام و مسلمین می باشد. آن ها می بینند که اسلام در حال گسترش است و یارای مقابله به توان فرهنگی و ذات پاک آن نیستند، بنابر این برای نابودی عقبه این حرکت اسلامی، چاره نهایی را در نابودی و تضعیف کشورهای اسلامی می بینند.

پوریم اجتماعی و درگیری های قومی

«در اسرائیل بیش از ۱۵۰٬۰۰۰ هزارنفر کُرد زندگی می‌کنند. سابقه روابط کُردها با یهودیان به بیش از دو هزار سال برمی گردد، یهودیان کُردها را بعنوان یک هم پیمان استراتژیک و قابل اعتماد در منطقه عنوان کرده‌اند. در سال ۱۹۴۸ میلادی با شکل گیری کشور اسرائیل فعالیت‌های آژانس یهودنیز با کُردها شروع شد بخصوص با کُردهای عراق، روابط و ارتباط جدی کُردها با اسرائیل از آنجایی آغاز شد که در ماه آگوست ۱۹۳۱ رئون شیلوه از طرف دیوید بن گورین نفر دوم گروه صهیونیست‌های دنیا مأمور شد که برای جمع‌آوری اطلاعات در ارتباط با بافت جمعیتی و سیاسی خاورمیانه برای دولت یهود به عراق رود... در بحران عراق و حمله داعش به این کشور در سال ۲۰۱۴، مقامات اسرائیلی خصوصاً بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل رسماً از استقلال کُردها و تشکیل کشور کُردستان حمایت کرد... رهبران اسرائیل که بخشی از آن‌ها کُرد می‌باشند، براساس یک سری فاکتورهای موجود و مستند، همچون همزیستی مسالمت آمیز یهودیان و کُردها با سابقه‌ای بیش از دو هزار سال در کنار هم که وابستگی و پیوند عمیق و دیرینه‌ای که به لحاظ نژادی و فرهنگی را بین آن ها بوجود آورده باعث گذشته تا رهبران سیاسی کشور اسرائیل، کُردها را بعنوان یک هم پیمان استراتژیکی قابل اعتماد در منطقه به حساب آورده و بخش قابل توجهی از استراتژی سیاست خارجی خود را به آن اختصاص دهند.» ویکی پدیا

اکنون می دانیم که به سبب پوریم، منطقه شرق میانه و محدوه جغرافیایی ایران و عراق، به درازای 2200 سال خالی از سکنه بوده است. ساکنین کنونی منطقه همگی مهاجران مناطق مختلف بوده اند و هیچ کدام بیش از دو سده در منطقه حضور نداشته اند، بنابر این ادعای همزیستی یهود و کرد ها به درازای 2000 سال، تحریف تاریخ به شمار می رود. اما یهودیان کرد در منطقه وجود داشته اند و در مناطق گسترده ای از ایران و عراق و تورکیه و سوریه زندگی کرده اند و برخی از آن ها در هنگام  غصب سرزمین مسلمین در فلسطین، به  آن منطقه مهاجرت کرده اند ولی برخی دیگر با تغییر چهره هنوز هم در شکل آنوسی زندگی می کنند.

«موقعی که جنگ ژوئن 1967 در گرفت و ایسرائل ها وارد یروشالیم شدند، بعد از آن تاریخ من به ایسرائل رفتم. در هتل «موریا» بودیم که خیلی نزدیک به «کتل معراوی»است. ما از آنجا هر روز پیاده به پای دیوار ندبه می رفتیم. کوچه هایی بود که قبل از جنگ تمام آن ها و خانه هایش در تسلط اعراب بود. حتی دیواری بود که اعراب از بالای آن دیوار با ایسرائل ها که در پایین بودند جنگ می کردند. ایسرائل ها وسط آن کوچه ها آن قدر کشته دادند تا آن دیوار را فتح کردند. کسانی که دیوار را فتح کردند، اکثرا ایسرائل های کردستان بودند. بعد از جنگ و به عنوان قدردانی از جانفشانی یهودیان کردستان، تمام این خانه ها را دولت ایسرائل  به یهودیان کرد ایرانی داد. آن ها هم تعدادی از خانه ها را کنیسا کردند، بعضی خانه ها را هم مریضخانه، بعضی ها را هم مسکونی کردند و در آن ها ساکن شدند...»(خاطرات خاخام یدیدی شوفط، صفحه 325)بخش های مخروبه ای از بازار یهودیان سقز
دو سال پیش سفری به برخی از نقاط کردستان داشتم. در راه از شهر سقز گذشتیم و به دیدار بازار آن شهر رفتم. در بخشی از انتهای کنونی بازار آن شهر خرابه هایی بود که نظر مرا جلب کرد. در مورد آن از مردی (با قامتی نسبتا کوتاه) سوال کردم و ایشان گفتند:

«این بخش از بازار مربوط به یهودیان سقز می باشد. آن ها به اسرائیل رفتند و این ابنیه و بازار آن ها متروک ماند و به این شکل در آمد. آن ها اسناد زمین های خود را دارند و شاید روزی دوباره صاحب آن ها شوند!»

سخنان آن مرد بسیار جالب بود. او دانسته و یا ندانسته از یک برنامه طراحی شده توسط یهود سخن می گفت.


وبسایت خبری مشرق«شیخ رشید لولان ،رهبر برادوست ها و عده ای دیگر،شیخ احمد بارزانی را به دلیل تغییر دین از اسلام به یهودیت ،بدعت گذار نامیدند.» ویکی پدیا

می دانیم یهودیت آیین درون قومی است و گرویدن به آن مانند اسلام و یا مسیحیت نمی باشد. بنابر این اگر فرض را بر این بگیریم که موضوع به یهودیت گرویدن شیخ احمد بارزانی صحیح بوده، باید قبول کنیم، آنها اصلاتا یهودی بوده اند و تنها و تنها تظاهر به اسلام می کردند. چنانچه روابط پشت پرده و آشکار آنها با اسرائیل و آمریکا برای به دست آوردن استقلال و تجزیه عراق این مسئله را به روشنی نشان می دهد. کردهای تحت امر بارزانی با تحت فشار قرار دادن ترکمن ها در عراق و غارت اموال و غصب خانه ها و املاک آن ها، سعی دارند نفت شمال عراق را تصاحب نمایند و از این طریق انرژی اسرائیل را تامین کنند.


خاخام یدیدی شوفط در لابلای سخنانش از یهودیان آنوسی سخن می گوید که همراه با یهودیان کاشان برای اعلامیه بالفور جشن می گیرند. او با تعجب به این مسئله می نگرد که چرا مسلمانان نیز با یهودیان در آن جشن شرکت کرده اند! او از حضور علمای مسلمان در آن جشن سخن می گوید، ولی خردمندانه نامی از آنها نمی برد. زیرا به راحتی می توانستیم لیست کاملی از آنوسی های به ظاهر مسلمان و در اصل یهودی آن منطقه به دست بیاوریم.

«دعوت نامه بسیار مفصلی بود. البته متن آن را به خاطر ندارم. آن وقت ها خیلی جوان بودم. آن دعوت نامه را میرزا داوود جاوید برای تمام تجار، علمای اسلام، بازاری ها و آخودندها و اداره های کاشان فرستاد. با حضور اشخاص محترم مسلمان جشنی گرفتیم بی نظیر، واقعا بی نظیر. اما مثل اینکه مردم عامی  این «اعلامیه بالفور» را نمی دانستند چیست... اصلا برگذاری این جشن یک معجزه الهی بود. چرا؟ برای اینکه عامه مردم نمی دانستند اعلامیه بالفور یعنی تعیین وطن برای ایسرائل ها. نمی دانستند قبول کردن حق وطن برای یهودیان بعد از تقریبا 2500 سال دربه دری و سرگردانی در تمام جهان یعنی چه؟» (خاطرات حاخام یدیدیا شوفط، صفحه 74)


این ها گوشه هایی از سخنان رهبر یهودیان ایران درباره تشکیل سرزمین اسرائیل است. حال بیندیشید آن اشخاصی که در این سرزمین حساب یهودیان ایران را از اسرائیل جدا می دانسته اند با چه اهدافی این مطالب را بر زبان رانده اند.


ادامه دارد ...

تاریخ ارسال: یکشنبه 4 تیر 1396 ساعت 01:57 | چاپ مطلب
نظرات (7)
شنبه 7 مرداد 1396 15:33
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
علی اکبر صالحی معاون فعلی رئیس جمهور ایران که در انتهای دوره هشت سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد مدتی وزیر امور خارجه بود گفته است که ایران و امارات بر سر پرونده قدیمی سه جزیره ایرانی تفاهم کرده بودند که بر مبنی پیشنهاد ایران "مسائل جلو برود" اما حضور محمود احمدی نژاد در جزیره ابوموسی دو هفته قبل از شروع مذاکرات تفاهم را به هم زد.

آقای صالحی به روزنامه هشمهری چاپ تهران گفته این تفاهم میان علی لاریجانی که مدتی دبیر شورای عالی امنیت ملی در دولت احمدی نژاد بود و ولیعهد امارات صورت گرفته بود.

وزیر خارجه پیشین ایران گفته "ابوموسی سرزمین ماست اما ما داشتیم آماده مذاکره می شدیم که سوتفاهم برطرف شود و بیش از یک سال هم آنها ادعایشان را در شورای همکاری و اتحادیه عرب تکرار نکردند".

آقای صالحی گفته "واقعا داشتیم به طور آرام در جهت حل و فصل قضیه حرکت می کردیم. در این که این جزایر سرزمین ایران است که اصلا تردیدی نیست بلکه می خواستیم سوتفاهم را به صورت دوجانبه حل کنیم".

او گفته موضوع را "از اخبار صداوسیما متوجه شدم. وزیر امور خارجه امارات فکر می کرد من مطلعم در حالی که من از اخبار فهمیده بودم".

سه جزیره ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک تا سال ۱۹۷۱ میلادی تحت الحمایه بریتانیا بود. پس از عقب نشینی نیروهای نظامی بریتانیا از خلیج فارس، این جزایر مجددا به کنترل ایران درآمد.
دوشنبه 2 مرداد 1396 08:49
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
آیا با این سخنان احتمال آنوسی بودن شان نیست؟
پاسخ:
دقیقا اطلاعی ندارم.
یکشنبه 1 مرداد 1396 17:22
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
جناب آیدین ، کلیپی از پسر محمد رضا عارف در مورد اینکه موفقیت هاش به خاطر ژن برتر و خون برتر هست رو دیدید؟ نظرتان چیه؟
پاسخ:
به قول استاد این ها هر چه قدر با سواد تر و ثروتمندتر باشند، کثیف تر از بقیه می شوند و خطر ناک تر.
شنبه 24 تیر 1396 12:37
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
http://www.khabaronline.ir/detail/683564/World/middle-east

با سلام
امکانش هست ، آدرس فوق را مطالعه کنید و نظرتان را بگویید؟
پاسخ:
مطلب را خواندم ممنون از ارسال . باید بگویم تمامی این طرح ها برنامه ریزی های قدیمی دولت های استعمارگر می باشد. تا زمانی که مردم منطقه نتوانند حاکمیت های تشکیل شده از درون خود را بیابند و بر سر کار آورند، دشمنان اصلی خود را بشناسند، یقنا چنین وضعیتی به وجود خواهد آمد.
چهارشنبه 14 تیر 1396 20:15
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
بله درسته
با تشکر از شما
سه‌شنبه 13 تیر 1396 17:51
علی
امتیاز: 1 0
لینک نظر
با سلام
اگه امکان داره در این زمینه در مورد نقش روسیه در ویدیو نجم الدین اربکان هم مقداری توضیح دهید؟ مثلا چرا روسیه مخالفت میکنه؟در حالی که یهودیان روسیه سابقه تاریخی در حکومت روسیه مثل تروخفسکی
پاسخ:
آن ها هم در این طرح حضور دارند ولی مسئله اینجاست که تا زمانی به آن می پیوندند که منافعشان را تامین می کند. در ضمن بنابر آیات قرآن بین آن ها هم دشمنی وجود دارد و تا قیامت هم خواهد ماند.
سه‌شنبه 13 تیر 1396 10:59
علی
امتیاز: 1 0
لینک نظر
با سلام
پست بسیار خوب و به جایی بود ؛ إن شاءالله مردم ما و از جمله خودم سر عقل بیاییم و با عمل به آموزه های قرآن ، خودمان را از جهنمی که در آن هستیم ، نجات بدهیم.

اللهم أخرجنا من الظلمات الوهم و أکرمنا بنور الفهم.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد