کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

مروری بر داستان حیات(1)

در یادداشت داستان حیات  خواندیم و با خبر شدیم:

«اگر ظرفی از شیر چرب و داغ را به حال خود بگذارید، تدریجاً سطح شیر به طور یکنواخت سرد می‏ شود و چربی آن به صورت پوست ه‏ای متخلخل چروک برمی‏دارد، اما چنان که ظاهر ظرف زمین نمایش می‏ دهد، و چنان که ادعا دارند، این گوی آتشین در گذر زمانی دراز فقط در سهم یک سوم، سرد شده و پوسته بسته است. امر ناممکن و خلاف طبیعتی که زمین ‏شناسی روزگار ما را به مسخره می‏گیرد. اینک دیگر می‏ دانیم سهم بزرگی از پوسته سرد زمین را ستاره دنباله‏ داری با خود برده، گودال عظیم اقیانوس کبیر را به وجود آورده و موجب چرخش زمین و تغییر مدارات آن شده، به گونه ‏ای که محل قطب قدیم زمین را به حوالی استوای موجود منتقل کرده است. حالا با نمایش عوارض بی‏ توضیح مانده زمین، نظیر نوار شنزار و انهدام گروهی دایناسورها، به علت جدایی از محیط تغذیه خود، دلایل موجهی نیز در اثبات این مدخل نوین تدارک شده است.»(جلد سوم برآمدن مردم، صفحه205)


عده ای بعد از انتشار این مطالب  رفتارهای قبلی خود  را به تصویر کشیدند و به این نظریات جدید دهن کجی نمودند و سعی کردن با تعاریف علمی از قدرت استدلال و منطق آن بکاهند. در این یادداشت کوتاه گوشه کوچکی از اسناد تایید کننده یادداشت های داستان حیات را ارائه می دهم که در نوع خود فصل نوینی در بررسی نظریه کنونی است.


چنانچه آگاه شدیم بخش قابل توجهی از پوسته زمین توسط دنباله داری به یغما برده شد و در اثر نبود این بخش بزرگ از پوسته زمین چاله عظیم و گسترده ای ایجاد گردید که در اثر آب شدن یخ های قطب قدیم، اقیانوس کبیر خودنمایی کرد. اگر با دقت به این بخش از کره زمین نگاه کنیم  نکات جالبی را شاهد می شویم.


در این مساحت بسیار بزرگ با طول و عرض 10000*14000 کیلومتر مربع (بر اساس خط کش گوگل ارث) به جز نواحی حاشیه ای جنوب غربی این اقیانوس که به صورت جزایری با  دهانه آتشفشانی قابل رویت هستند، هیچ عوارض طبیعی بیرون آمده از آب دیده نمی شود.
شمارش تعداد این جزایر کار آسانی نیست و وسعت قرار گیری آن ها بسیار جالب توجه است. در گوشه بالایی سمت راست آخرین تصویر و در مرکز اولین تصویر سلسله جزایری را شاهدیم که هاوایی نام دارد. از نزدیک به بزرگترین بخش این جزایر نگاهی می اندازیم:

 
چنانچه مشاهده می کنید این جزیره نیز یک دهانه آتش فشانی است اما در مقایسه با جزایر جنوب غربی اقیانوس آرام بسیار بزرگتر بوده و جمعیت فراوانی را در خود جای داده است. در گوشه پایین سمت راست این جزیه شاهد رشد و ایجاد جزیره دیگری هستیم. که با 6 قله کوچک و بزرگ در حال عملیات کوه زایی در زیر آب هستند. حال نگاه دیگری به این جزایر بیندازیم:طول این سلسله جزایر از جزیه بزرگ تا نقطه مرگ که هنوز به آن کامل نرسیده، حدود 5935 کیلومتر می باشد! یعنی دقیقا همان فاصله ای که بین نقطه قرینه قاره آمریکا و نقطه قرینه آن در آفریقا وجود دارد!


با این حساب از زمان شروع جدا شدن قاره ها، جزایر هاوایی شروع به ایجاد شدن کرده اند و از آن روی که پلیت های زمین پیوسته درحال حرکت هستند در نتیجه  نقطه فوران در هاوایی ثابت بوده و حرکت پلیت اقیانوس آرام منجر به قطار شدن جزایر هاوایی گشته است و این مسئله حتی با جهت حرکت پلیت اقیانوس آرام در آن نقطه نیز مطابقت دارد. حال نگاهی به  انیمیشن جدا شدن قاره ها از یکدیگر بیندازیم:


آیا به نکته کلیدی در این توضیحات پی بردید؟
در اثر نیروی عظیمی که از حذف آن خشکی گسترده ایجاد گشت، پوسته زمین از هم جدا گردید و گسل های اصلی بر روی پوسته پدیدارشد و قاره آمریکا و استرالیا و قطب جنوب به سمت آن خلئی حرکت کردند که فقدان آن خشکی بزرگ حاصل کرده  و حرکت و جهت لازم را ایجاد نموده بود.

- حال بر مبنای  توضیحی که داده شد و بر اساس عمر جزایر هاوایی، حتی می توان به زمان تقریبا دقیق آن حادثه بزرگ پی برد زیرا می توان به صورت تقریبی میانگین مدت زمان ایجاد هر یک از جزایر هاوایی و حرکت و فاصله گرفتن  آن ها از همدیگر را محاسبه نمود.

- نکته مهم دیگر توضیح درباره بلعیده شده آن بخش بزرگ از پوسته زمین است که به دلیل کاهش ضخامت زمین در زیر اقیانوس آرام در طی این همه سال منجر به ایجاد قله های آتش فشانی و در نهایت جزایر بزرگ و کوچک گردیده است، مسئله ای که در بخش های مختلف سالم مانده  پوسته زمین در قاره های موجود،  چنین تراکمی را از خود نشان نمی دهد.

مسئله بعدی توضیح درباره اصل وقوع و چگونگی امکان آن حادثه بسیار بزرگ می باشد. عده ای عنوان کردند که مدل توپ و کامیون نمی تواند توضیح دهنده آن حادثه بزرگ باشد. برای بررسی صحت ادعا های داستان حیات به این ویدئوی کوتاه توجه کنید:


جزر و مد در آب ها  به روشنی یکی از آن اتفاقاتی است که در سواحل آب های آزاد در هر 24 ساعت شبانه روز رخ می دهد. ولی این جزر و مد تنها محدود به دریاها و اقیانوس ها و آب ها نیست و خشکی ها را نیز شامل می شود. ولی به روشنی قابل احساس نیست. منبع اصلی این نیروی عظیم کره ماه است که با میانگین فاصله 384400 کیلومتر در مداری به دور زمین می گردد. حال اگر جرمی با مقدار معلوم از فاصله ای نزدیک با زمین حرکت کند و شدت آن جزر و مد افزایش یابد، آیا نمی توان تصور نمود که پلیت عظیمی از زمین کنده شود؟

بنابراین نظریه داستان حیات با قدرت تمام می تواند از ادعاهای خود دفاع کند و محققین را درباره ابعاد مختفل آن به تحقیق و کنکاش های علمی دعوت نماید.
تاریخ ارسال: دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت 23:05 | چاپ مطلب
نظرات (4)
شنبه 17 تیر 1396 13:24
کاظم
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام،دو سه ماه قبل از فوت استاد پورپیرار به صورت ایمیل،پیشنهاد مستند تصویری درست کردن داستان حیات را دادم و گفتم قسمتی از هزینه های ان را متقبل میشم،اجل امانسان نداد،الان هم خیلی دوست دارم مستندی قوی حداقل به صورت انیمیشنی در خصوص داستان حیات درست کنم و این نظریه فوق العاده را جهانی اس کنیم،کسی در این زمینه میشناسید که بتونه راهنمایی کنه که چطور و با چه موسسخ یا شرکتی میشه دنبتل این کار رفت؟
پاسخ:
با شماره تلفن بنده تماس بگیرید: 09147859326
پنج‌شنبه 15 تیر 1396 01:26
محمدی
امتیاز: 0 1
لینک نظر
بسیار مطلب علمی و آموزنده ای بود .
با تشکر از شما استاد بزرگوار.
پاسخ:
ممنون
شنبه 27 خرداد 1396 00:23
نخود هر آش
امتیاز: 4 0
لینک نظر
سلام
من از شما یا کسی به اسم استاد چیزی نمیدونم.فقط چند تا از پستهای این وبلاگ رو خوندم.چیزس که واسه من عجیبه اینه که شما با تعصب عجیبی از استادتون حرف میزنید اما به ایرادهایی که به نوشته هاتون گرفته میشه جواب قانع کننده نمیدیدو فقط اسرار دارید نظرتون درسته.
مثلا وقتی میگن کتاب استر جعلیه وقبلا یکی از مخاطباتون دلیلهای خوبی آورده, شما به جای توضیح دادن در مورد کتاب استر میکید صد دلیل برای پوریم دارید.به نظرتون جعلی بودن تنها منبع یه حاثه ارزش توضیح دادن رو نداره.یا شاید (با عرض معذرت) شما سواد کافی ندارید.البت یه جا در مورد کتاب استر ادعا کردید این کتاب نمیتونه جعلی باشه چون توش نوشته ما هفتاد و هفت هزار نفر رو کشتیم!!!.هر چی فکر کردم نفهمیدم چرا این عددنشون میده کتاب استر جعلی نیست.
پاسخ:
شما حوصله خواندن حدود 20 جلد کتاب را ندارید و نخود هر آش می شوید. وقتی تمامی کتاب ها را خواندید آن وقت خواهید فهمید که پورپیرار چه می گوید.
جمعه 26 خرداد 1396 12:47
تجزیه طلب نوین
امتیاز: 5 0
لینک نظر
آقای مثلا روشنفکر, اگر می خواهید خود را از نسل سگ و خوک و میمون بدانید تا "قوم برگزیده خدا " بودن اربابان یهودی تان را اثبات کنید یااگر می خواهید بگویید : "خدایی وجود ندارد و همه چیز بطور اتفاقی از اتم به وجود آمده "به خودتان مربوط است.اما دستکم خود را به نفهمی نزنید و نام محقق را به لجن نکشید.
خیلی راحت ,مانند بقیه حرفهایتان بگویید:"خودشان اینطور می گویند"."در کتابهای جعلی یهودیها اینطور نوشته"."حبیب لوی صهیونیست گور به گور شده اینگونه ادعا کرده". "نشریه حزب توده اینطور نوشته" و ...
بی دلیل نیست که استاد کمونیست مزدور یهودتان همان ابتدای کار علم را شسته و کنار گذاشته و بدنبال رمان پردازی رفته.
آقای تبریزلی با شعار دادن کسی خردمند و روشنفکر نمی شود.اگر کمی از علم یهره داشتید می دانستید که اینها فقط یک رمان غیرعلمی - تخیلی است و کاملا خلاف قرآن.
هر چند این حرفها را هم مانند قبل نمی فهمید و باز هم حرف خودتان را تکرار می کنید.همانگونه که جعلی بودن کتاب استر و پروژه بودن پوریم را به شما اثبات کردم ولی باز هم به آقای ظریف توصیه می کنید که کتاب جعلی استر را بخواند. شاید برای این که یادش باشد که این سرزمین متعلق به یهودی ها است و ما مستاجر و مدیون آنها هستیم.
پاسخ:
بسیار خوشحال هستم که هنوز جمع تجزیه طلبان را رها نکرده اید. زمانی که جسارت نوشتن چند کتاب یا پاراگرافی در نقد کتاب های پورپیرار ندارید ساکت بنشینید و سکوت کنید تا آبروی نداشته شما بیشتر عیان نشود.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد