کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

سیاست کثیف (4)


«به گزارش رسانه‌ها، آقای پوتین در آغاز این دیدار عید یهودی پوریم را به آقای نتانیاهو تبریک گفت. نخست‌وزیر اسرائیل هم در پاسخ گفت که «یهودیان پوریم را جشن می‌گیرند چون پرشیا  موفق نشد یهودیان را نابود کند»  و اضافه کرد که «امروز هم وارث پرشیا، ایران، تلاش دارد دولت یهودیان را نابود کند." بی.بی.سی فارسی


در جواب اینگونه ادعای مطرح شده، وزیر امور خارجه دولت تدبیر امید عنوان نمود:


«آقای ظریف شب گذشته (یکشنبه ۱۲ مارس/۲۲ اسفند) در پیامی توییتری نوشت که: «نخست‌وزیر اسراییل برای "فروش دروغ‌های نژادپرستانه علیه یک ملت که سه بار در تاریخ یهودیان را نجات داده است، به تاریخ قلابی و تحریف تورات متوسل شده است. او چنین عادتی دارد.» بی.بی.سی فارسی


این جملات ظریف را چندین و چند بار بخوانید! 


بخشی از  فصل استر تورات را دوباره بخوانیم:


«روز سیزدهم ادار، یعنی روزی که قرار بود فرمان پادشاه به مرحله ء اجرا درآید، فرا رسید. در این روز، دشمنان یهود امیدوار بودند بر یهودیان غلبه یابند، اما قضیه برعکس شد و یهودیان بر دشمنان خود پیروز شدند. در سراسر مملکت، یهودیان در شهرهای خود جمع شدند تا به آسانی که قصد آزارشان را داشتند، حمله کنند. همه مردم از یهودیان می ترسیدند و جرأت نمی کردند در برابرشان بایستند. تمام حاکمان و استانداران ، مقامات مملکتی و درباریان از ترس مردخای، به یهودیان کمک می کردند؛  زیرا مردخای از شخصیت های برجسته دربار شده بود و در سراسر مملکت ، شهرت فراوان داشت و روز بروز بر قدرتش افزوده می شد. به این ترتیب یهودیان به دشمنان خود حمله کردند و آنها را از دم شمشیر گذرانده، کشتند. آنها در شهر شوش که  پایتخت بود، 500 نفر را کشتند.10 ده پسر هامان ، دشمن یهودیا ن، نیز جزو این کشته شدگان بودند.

...

پادشاه با این درخواست استر هم موافقت کرد و فرمان او در شوش اعلام شد. اجساد پسران هامان نیز به دار آویخته شد. پس روز بعد، باز یهودیا ن پایتخت جمع شدند و 300 نفر دیگر را کشتند، ولی به مال کسی دست درازی نکردند. بقیه یهودیان در سایر استان ها نیز جمع شدند و از خود دفاع کردند. آنها 75000 نفر از دشمنان خود را آشتند و از شر آنها رهایی یافتند، ولی اموالشان را غارت نکردند.  این کار در روز سیزدهم ماه ادار انجا م گرفت و آن ها روز بعد، یعنی چهاردهم ادار پیروزی خود را با شادی فراوان جشن گرفتند. اما یهودیان شوش ، روز پانزدهم ادار را جشن گرفتند، زیرا در روزهای سیزدهم و چهاردهم ، دشمنان خود را می کشتند. یهودیانِ روستاها به این مناسبت روز چهاردهم ادار را با شادی جشن می گیرند و به هم هدیه می دهند.»


در مورد نتانیاهو و ادعاهایش چیزی نمی گویم زیرا او یهودی است و به هر شکلی برای حمایت از قوم خود به هر شکلی که شده دست به کار می شود. سوالم از وزیر امور خارجه این کشور اسلام آقای ظریف است:


- آقای ظریف می توانید دقیقا بگویید ایرانیان آن سه باری که یهودیان را نجات داده اند کدام ها بوده اند؟

- آیا تورات و  نیز قرآن را  واقعا خوانده اید و می دانید که تورات در زمان پیامبر  اسلام تحریف و تغییر یافته و نیازی به تحریف نتانیاهو در تفسر مطالب آن کتاب شیطانی نیست؟


فَبِمَا نَقْضِهِم مِّیثَاقَهُمْ لَعنَّاهُمْ وَجَعَلْنَا قُلُوبَهُمْ قَاسِیَةً یُحَرِّفُونَ الْکَلِمَ عَن مَّوَاضِعِهِ وَنَسُواْ حَظًّا مِّمَّا ذُکِّرُواْ بِهِ وَلاَ تَزَالُ تَطَّلِعُ عَلَىَ خَآئِنَةٍ مِّنْهُمْ إِلاَّ قَلِیلًا مِّنْهُمُ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاصْفَحْ إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ (سوره مائده، آیه 13)


- جناب آقای ظریف،15 سال از انتشار سری کتاب های «تاملی در بنیان تاریخ ایران» می گذرد  و بنیان اندیشی توانسته است به اثبات برساند؛ در قتل عام پوریم، یهودیان بیش از 30 ملت متمدن شرق میانه را کاملا نابود کردند و حیات تمدنی منطقه را به درازای 12 قرن در سکوت کامل فرو بردند. حال شما این قتل عام بومیان منطقه شرق میانه را به حساب هواخواهی ایرانیان از یهودیان و نجات تاریخی آن ها عنوان می کنید!!! آیا شما واقعا مسلمان هستید و از تاریخ و فرهنگ منطقه چیزی برای فهم دارید؟؟؟_ آقای ظریف آیا این ادعاها را نیز می بینید و می دانید که از یهود حمایت می کنید؟ آیا اتاق فکری وزارت امور خارجه به شما در مورد این مسائل مطالبی را ارائه می دهند؟ 

«انتشار این خبر که اورلی آزولای، که از آمریکا برای پرتیراژ‌ترین روزنامه اسرائیل، یدیعوت آحارانوت، کار می‌کند - به عنوان گردشگر به چند شهر ایران سفر کرده - داد رسانه‌های راستگرا را درآورد و وزیر ارشاد را برای ارائه توضیحات به مجلس کشاند. خانم آزولای در حالی به ایران رفته بود که مذاکرات اتمی ایران و غرب به مرحله حساسی رسیده و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای نطق جنجالی‌اش به واشنگتن سفر کرده بود.» بی.بی.سی فارسی

آیا می دانید این اتفاقات از برگ های زرین  دولت تدبیر امید بوده است؟ 
آیا باز هم بر ای اصل اصرار دارید که «حساب یهودیان از صهیونیست ها جداست؟»آقای ظریف ببینید به چه میزان برابر حرف های آن ها سخن گفته اید که اینگونه شما را می ستایند!!! شما و  دولت حاکمتان یار دیرین یهود هستید و عجیب است که نمی دانید حتی طرفدار صهیونیسم نیز می باشید.

شیمون پرز رئیس جمهور پیشین اسرائیل کوروش را اولین صهیونیست می دانست:

«کوروش از یهودیان ایران نیز خواست که به ارض اسرائیل مهاجرت کنند، پس او "اولین صهیونیست جهان" بود.» جام نیوز

با تمام اوصاف رئیس جمهور ایران جشن سال نو  را به یهودیان  تبریک می گوید تا مبدا از چشم آنها بیفتد!!!

«در این میان حسن روحانی رئیس جمهور ایران در پیامی سال نوی یهودیان را تبریک گفته، پیامی که از چشم رسانه های رژیم صهیونیستی دور نمانده و نسبت به آن واکنش نشان داده اند... یدیعوت آحارونوت در تحلیل پیام تبریک روحانی، آن نشانه ای متفاوت از سوی تهران قلمداد کرده که با مواضع بنیادین جمهوری اسلامی متفاوت است. نویسنده آورده است که «روحانی با اشاره به ارتباط مذهبی عمیق یهودیان و مسلمانان در این پیام نوشت شاید ریشه های ابراهیمی مشترک ما به تعمیق احترام و درک مشترک منجر شود.»» فرهنگآیا مشرکینی که در قرآ نجس خطاب شده اند، جزو ادیان ابراهیمی هستند و شما به عنوان یک روحانی و مثلا عالم به احکام اسلامی و قرآنی در پی عادی سازی روابط با این نجس ها هستید؟ آیا آیات سوره توبه را نخوانده اید که می گوید:

«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ إِنَّمَا الْمُشْرِکُونَ نَجَسٌ فَلاَ یَقْرَبُواْ الْمَسْجِدَ الْحَرَامَ بَعْدَ عَامِهِمْ هَذَا وَإِنْ خِفْتُمْ عَیْلَةً فَسَوْفَ یُغْنِیکُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ إِن شَاء إِنَّ اللّهَ عَلِیمٌ حَکِیمٌ ﴿28﴾ قَاتِلُواْ الَّذِینَ لاَ یُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلاَ بِالْیَوْمِ الآخِرِ وَلاَ یُحَرِّمُونَ مَا حَرَّمَ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَلاَ یَدِینُونَ دِینَ الْحَقِّ مِنَ الَّذِینَ أُوتُواْ الْکِتَابَ حَتَّى یُعْطُواْ الْجِزْیَةَ عَن یَدٍ وَهُمْ صَاغِرُونَ ﴿29﴾ وَقَالَتِ الْیَهُودُ عُزَیْرٌ ابْنُ اللّهِ وَقَالَتْ النَّصَارَى الْمَسِیحُ ابْنُ اللّهِ ذَلِکَ قَوْلُهُم بِأَفْوَاهِهِمْ یُضَاهِؤُونَ قَوْلَ الَّذِینَ کَفَرُواْ مِن قَبْلُ قَاتَلَهُمُ اللّهُ أَنَّى یُؤْفَکُونَ ﴿30﴾ اتَّخَذُواْ أَحْبَارَهُمْ وَرُهْبَانَهُمْ أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللّهِ وَالْمَسِیحَ ابْنَ مَرْیَمَ وَمَا أُمِرُواْ إِلاَّ لِیَعْبُدُواْ إِلَهًا وَاحِدًا لاَّ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ سُبْحَانَهُ عَمَّا یُشْرِکُونَ ﴿31﴾»

به خاطر کدامین رفتارهای شما و  وزرای کابینه تحت امرتان، حساب شما را از آنوسی ها جدا بدانیم آقای روحانی؟؟؟
کدامین؟؟؟

تاریخ ارسال: شنبه 12 فروردین 1396 ساعت 22:30 | چاپ مطلب
نظرات (8)
پنج‌شنبه 25 خرداد 1396 16:06
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
جناب آیدین، یک گزارشی تو تلگرام برام اومده بود که حالا نمی دونم شما دیدید یا نه ؛ در آن یک پیرزن بالای ۱۰۰سال به اسم ننه مسطوره که ترک و اهل بیجار بود در اون خبرنگار از گذشته می پرسه و ننه مسطوره میگه که در ۳۰سالگیم کردها به ما حمله کردند و جالبه که در اون مصاحبه به صورت زیرنویس ترجمه می کنند که روسها حمله کردند. آیا چیزی در این زمینه شنیدید؟ کردها حول و حوش ۱۹۱۷به ترکها حمله کردند؟ همچنین کتاب قتل عام مسلمانان در دو سوی ارس خواندید؟
پاسخ:
چنین درگیری هایی در آن حد و اندازه ای که بیان می کنند قابل قبول نیست و نمی تواند عینیت داشته باشد. مثلا بزرگان فامیل ما از آن قحطی بزرگ سخن می گفتند و زمانی که پرسیدم از روستای ما چه کسانی مردند هیچ کسی را برای معرفی پیدا نکرند
پنج‌شنبه 25 خرداد 1396 08:44
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
اصلا حس خوبی در این زمینه ندارم ؛ خدا کنه بابت این موضوع فتنه جدیدی شروع نشه .
پاسخ:
وقتی قدرت سیاسی و نظامی در کشوری کم می شود، همسایگانی چون ایران و تورکیه از این موقعیت سو استفاده می کنند.
چهارشنبه 24 خرداد 1396 17:21
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
یک سوال از خدمتتان داشتم:
حتما مطلع هستید که چند وقتی خبرهایی مبنی بر این کشور ترکیه با احداث سدهایی ، باعث خشکسالی در کشورهای عراق ، سوریه و ایران میشود .
آیا واقعا این چنین است؟ اطلاعاتی در این زمینه دارید؟ مردم این کشورها رو به جان ندازند؟
با تشکر
پاسخ:
در مورد عراق اخباری شنیده ام که بعد از صدام تورکیه بیشتر از حد قانونی از آب های دجله و فرات بهره کشی می کند ولی درباره سوریه اطلاعی ندارم و مخصوصا ایران.
پنج‌شنبه 7 اردیبهشت 1396 13:16
_
امتیاز: 1 0
لینک نظر
با ایشان یک بار ملاقات داشتم
شما هم اگر جواب ندارید سکوت کنید بهتر است
شنیده بودم و دیده بودم که همیشه پرسگران را به جایی وصل می کنید تا از این طریق بی اطلاعی تان را پوشش دهید اما این بار بیشتر از قبل نا امید شدم و تا امروز در هیچ زمینه ای از شما اطلاعات درست نگرفته ام و فکر نمی کنم کس دیگری هم گرفته باشد. شما همیشه دنبال این هستید که هدف پرسش کننده چیست و مثلا از طرف کیست چون واقعا جواب ندارید و بهتر است به بی سوادی خود لااقل نزد خودتان اعتراف کنید.
یک توصیه دیگر
منویات خود را به دیگران تامیم ندهید.
بگذارید فرض بگیریم من مجتبی
در این صورت جواب سوال های بالا چیست؟
پاسخ:
مسئله این است که سوالی ندارید که بنده جواب دهم. در ضمن شما هر روز مجتبی و هم قطاران او را از روش های دیگر نیز ملاقات می کنید جناب اَ.ت !
پنج‌شنبه 7 اردیبهشت 1396 12:56
رضا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
استاد قبلا در مورد شهرهای ایران و همچنین نقشه های ان به تفصیل پرداخته بود و من خواستم یاداوری کنم اگر نقشه تبریز همان نقشه است نقشه محله امیرخیز ندارد و اگر اقایان مدعی هستند تاریخ مشروطه از تبریز و از محله امیرخیز شروع شده بدانید تا صد سال پیش محله ای به نام امیرخیز در تبریز وجود نداشته و از این جا تکلیف ستار و باقر مشخص میشود
پاسخ:
از طریق آن نقشه نمی توان به اثبات آن موضوع پرداخت. فاصله رسامی آن نقشه تا مشروطه مدت زمانی است که می توانست محله امیر خیز یا به عبارت بهتر امره قیز تشکیل شده باشد.
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 02:19
_
امتیاز: 0 0
لینک نظر
اگر سخن نهایی در مورد تخت جمشید گفته نشده، شما از چه چیز دفاع می کنید؟
سخن نهایی را باید چه کسی بزند؟
شما از کجا می دانید آن بیست محوطه قطعا پوریم را تائید می کنند؟
پاسخ:
از رفیق گرمابه و گلستان خودتان جناب مجتبی سوال کنید و در اینباره به بحث و گفتگو با هیات علمی وبسایت تاریخ عوضی بپردازید.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 02:41
_
امتیاز: 1 1
لینک نظر
از کجا متوجه ارتباط تخت جمشید با پوریم شده اید؟ وانگهی، در تخت جمشید تصویر سی ملت دیده می شود؟ بناهای زیادی در جهان نیمه کاره رها شده اند، در این صورت در تمامی آن مناطق، پوریم در بین بوده؟
پاسخ:
درباره تخت جمشید سخن نهایی گفته نشده است. در ضمن آیا در تمامی تمدن های منطقه، تمدن های قبل از یک دوره خاص را نادیده گرفته و در پی نابودی و فراموشی کامل آن بر آمده اند. آثار یافت شده از منطقه و آثاری که در آینده کشف و معرفی خواهند شد این ادعا را بیشتر از قبل به اثبات خواهند رساند.
دوشنبه 21 فروردین 1396 23:43
_
امتیاز: 2 0
لینک نظر
پوریم هنوز بسیار مبهم هست و باید برای اثبات آن کارهایی صورت گیرد تا به یقین بدل شود، نه باور قلبی.
به عنوان مثال شما گفتید سی ملت از بین رفتند.
30 ملت؟
کدام ملت ها؟
پاسخ:
همان ملت هایی که متفق القول در آثار تخت جمشید با لباس ها و پوشش ها و تیپ های مختلف در حال آوردن هدایای گوناگون به کاخ های در حال ساخت هستند. هنوز در جغرافیای ایران بیش از 20 منطقه دست نخورده وجود دارد که اگر قلم و کلنگ و بیلچه باستان شناسان به آنها بخورد، تمدن های شگرفی چون جیرفت و حسنلو و املش و مارلیک از دل خاک بیرون خواهد
آمد.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد