X
تبلیغات
زولا

کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

سیاست کثیف (3)

«به گزارش بولتن نیوز، اظهارات جان‌کری درباره نقش مثبت ایران در مبارزه با داعش، انعکاس گسترده ای در رسانه‌های انگلیسی زبان داشته است.
سی ان ان (CNN)، راشاتودی (RT)، خبرگزاری اسپوتنیک (Sputnik)، بریت بارت نیوز (Breitbart News)، دیلی کالر (Daily Caller)، آنتی وار (Antiwar) و ... از جمله رسانه‌هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.
در این میان، پایگاه اطلاع رسانی شبکه راشاتودی، ضمن پوشش خبری سخنان وزیر خارجه آمریکا، اظهارات وی را "غیرمنتظره" توصیف کرده است.
این وب سایت روسی در گزارشی زیر عنوان "جان کری طی سخنانی غیرمنتظره اذعان کرد که ایران برای آمریکا در نبرد علیه داعش در عراق مفید بوده است" به انعکاس اظهارات وزیر خارجه ایالات متحده می پردازد.
در ابتدای این نوشتار می خوانیم: علیرغم ادامه یافتن تیرگی در روابط بین آمریکا و ایران، جان کری سخنانی گفته که بسیار بعید به نظر می رسید.
راشاتودی افزود: وزیر خارجه آمریکا، جمهوری اسلامی را به علت نقش مفید این کشور در عملیات مشترک جهت ریشه کن کردن گروه تروریستی داعش در عراق، مورد ستایش و تمجید قرار داده است.
در ادامه این گزارش آمده است: وقتی طی جشنواره ایده های آسپن در کلورادو از جان کری سوال شد، "آیا نفوذ ایران در عراق، بیشتر مفید بوده یا مضر؟" وی پاسخی داد که مورد انتظار نبود.
وزیر خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: ببینید! همانطور که همه می دانند ما با ایران چالش هایی داریم که درحال کار کردن روی آن ها هستیم. اما می توانم به شما بگویم که ایران در عراق در بخش های خاصی مفید بوده است و آن ها به روشنی روی داعش متمرکز شده اند و در واقع ما منافع مشترکی در عراق داریمبولتن

بفرمایید. این همه خوش خدمتی برای غرب نتیجه خود را نشان می دهد. کری از ایران و دولت روحانی به خاطر دستوراتی که اجرا می کند، تشکر به عمل می آورد! آیا به راستی نظر مردم عراق درباره دولت ایران نیز این چنین است؟

«بینالی ییلدریم، نخست وزیر ترکیه، روز دوشنبه ضمن تایید توافق عادی سازی روابط با اسرائیل مدعی شد: «مجموع تحریم‌های اعمال شده علیه فلسطین و به ویژه نواز غزه با رهبری ترکیه تا حد زیادی برداشته شده است.»

وی گفت اولین کشتی ترکیه حامل بیش از 10 هزار تن کمک بشردوستانه روز جمعه عازم بندر اشدود اسرائیل خواهد شد.

ییلدریم گفت: «با این توافق، روند بازگشت روابط به حالت عادی آغاز شده است.»

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، که در رم سخن می‌گفت، محاصره نوار غزه را جز «منافع عالی امنیتی» تل آویو عنوان کرد و گفت این محاصره پا برجاست.
» پرس تی وی
ایران در خوش خدمتی به غرب تنها نیست و رفقای دوست و نزدیکی چون تورکیه را به همراه دارد. مردم تورکیه کشته شدگان کشتی کمک به مردم غزه را فراموش نکرده اند که مورد نیروهای اسرائیل قرار گرفت و سر نشینان آن کشته شدند. رهبران اسرائیل برای این اقدام خود هرگز عذرخواهی نکردند. اکنون تورکیه به جای ارسال
مستقیم کمک های بشر دوستانه به غزه، آنها را به اسرائیل می فرستد تا از طریق یهودیانی که خود عامل اصلی محاصره غزه هستند، به دست فلسطینیان برسد! آیا حاکمان منطقه ای به این نمی اندیشند که زمان این مسخره بازی ها تمام شده و نمی توان با چنین فیلم هایی مردم را فریب داد؟«به گزارش بی‌بی‌سی، تونی بلر نخست‌وزیر پیشین بریتانیا به‌ انتشار گزارش کمیته تحقیق انگلیس درباره جنگ عراق واکنش نشان داد.

ساعتی پیش جان چیلکات قاضی بازنشسته و رئیس کمیته تحقیقات انگلیس در مورد جنگ عراق با قرائت گزارشی تاکید کرد تصمیم حمله به عراق تصمیم درستی نبود و به اهدافی که دولت انگلیس اعلام کرده بود دست پیدا نکرد.

همچنین در بخشی از گزارش هیات تحقیق آمده است که براساس منشور سازمان ملل متحد، مسئولیت حفظ صلح و امنیت جهانی بر عهده شورای امنیت سازمان ملل است. دولت بریتانیا ادعا می کرد که به نیابت از سوی جامعه بین الملللی در صدد حفظ اقتدار شورای امنیت است در حالیکه می دانست که اقدام به جنگ علیه عراق از آرای اکثریت اعضای شورا برخوردار نیست. در چنین شرایطی، اقدامات بریتانیا عملا باعث تضعیف موقعیت شورای امنیت شد.

در گزارش هیات تحقیق آمده است که اگرچه هیات دولت در مورد مبنای قانونی حمله به عراق "گمراه نشد" اما به اعضای کابینه گفته شد که اقدامات دیپلماتیک دیگر نتیجه‌ای نخواهد داشت و از آنان خواسته شد که پیشنهاد به پارلمان برای ورود به جنگ را تایید کنند.

نخست‌وزیر پیشین بریتانیا در واکنش به این گزارش گفت: هنوز هم فکر می‌کنم که این کار بهتری بود که صدام حسین برکنار شود و به نظرم سقوط صدام دلیل تروریسمی که امروز در خاورمیانه می‌بینیم نیست.

وی همچنین گفت:

مسئولیت همه اشتباه‌ها را بدون توجیه می‌پذیرم.» خبر آنلاین


آیا به راستی قبول اشتباهات جنگ می تواند هزاران قربانی عراق زنده کند، تاسیسات زیربنایی نابوده شده این کشور را بازسازی نماید و هزاران کودک بیمار و نقص عضو در اثر استفاده از تسلیحات اورانیومی را بهبود بخشد؟


تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 17 تیر 1395 ساعت 15:57 | چاپ مطلب
نظرات (7)
جمعه 16 مهر 1395 23:59
تارکان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
جالبه که یه نفر پیدا شده که سیاست ایران و تورکیه رو در قبال اسراییل یکی میدونه! و درست همان چیزهایی رو میگه که پانعربیسم در مورد روابط تورکیه و اسراییل میگه!!! عزیز دنیای سیاست بسیار پیچیدست اون داعشی که تو ازش تعریف میکنی زرگترین ضربه رو به اسلام زده نمیشنوی حرفا رو! بعضیا میگن داعش همون اسلام واقعیه! سر بریدن هاش سوزوندن هاش و خیلی جنایات دیگش فروش زنان جهاد نکاح و... که کاملا متضاد با حرفای خود پورپیرار در مورد اسلام هست! داعش به اسراییل حمله کرده؟! به آمریکا چطور؟ اصلا تو میتونی از گروهی که با کمی کجی در اسلامش گردنتو میزنه حمایت کنی؟ میدونی اگه تورکیه نبه فرمان شما زابطشو با اسراییل قطع کنه و مثل برخی کشورا تهدیدش کنه چقدر پول به جیب اسراییل به این بهانه ها میره!-میدونست به خاطر داعش مسیحیا و رب و آمریکا چقدر پول تو شیکم اسراییل میریزن!اونوقت ناراحتی در مقطعی در دنیای کثیف سیاست تورکیه روابطشو با اسراییل برقرار کرده!(میدونی این حرفها رو سکولار های عرب علیه تورکیه میزنن!)
پاسخ:
از اسلام چه می دانید؟ و از بنیان اندیشی؟ فکر می کنید کامنت های شما را اغلب برای چه چیزی تایید می کنم؟ تنها برای نمایش اوج حماقت شما نه چیز دیگر.
جمعه 16 مهر 1395 23:50
تارکان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
البته بسیار عالی گفتن که شما پورپیرار پرستین خیلی راحت میشه اینو از رفتار شا فهمید چون در تمامی حالات ادای ایشونو در میارین! در برخوردتون و خیلی چیزهای دیگه!
پاسخ:
پورپیرار انسان کوچکی نبود. او نابغه زمان خود بود و توانست در سری کتاب های تاملی در بنیان تاریخ ایران، کل تاریخ جهان را به زیر بکشد.
جمعه 16 مهر 1395 23:49
تارکان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
کل طرز تفکر آیدین تبریزلی رو میشه اینطوری عنوان کرد: ایران و تورکیه بدن و چون عرب نیستن! تورک بودن گناهه باید تورک نبود! باید عرب بود چون تورک هم مثل فارس برا تفرقه در جهان اسلام ساخته شد! آتا تورک و رضا شاه از یک قماشن!!!! آتاتورک چون به تورک ها شخصیت داد انسان بدی هست! چون تورکیه مسلمان مورد پسندپورپیرار عرب نیست اونم باید مثل بقیهتخریب کرد! ما از اقوام مهاجریم که معلوم نیست از کجا اومدیم یا جناب پورپیرار زحمت کشیدن ما رو به اقوام بیگانه دیگه که اوناهم معلوم نیست از کجا اومدن بچسبونن! اسلاو و.... هدف همه این کارا هم معلومه!
پاسخ:
به همقطاران خود بگویید، هنگام کپی برداری از نوشته های بنده، حداقل یک بار به طور کامل یادداشت را بخوانند.
پنج‌شنبه 18 شهریور 1395 09:10
می شناسی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام بر شما. علیرغم اینکه گهگاه از مطالبتان آزرده خاطر شده ام ... ولی آنقدر باظرفیت و بامرام هستید که نمی توانم از دوستی فرد دیندار و مومنی چون شما چشم بپوشم. مؤید باشید.

هُوَ الَّذی أَیدَکَ بِنَصْرِهِ وَ بِالْمُؤْمِنینَ وَ أَلَّفَ بَینَ قُلُوبِهِمْ لَوْ أَنْفَقْتَ ما فِی الْأَرْضِ جَمیعاً ما أَلَّفْتَ بَینَ قُلُوبِهِمْ وَ لکِنَّ اللَّهَ أَلَّفَ بَینَهُمْ إِنَّهُ عَزیزٌ حَکیمٌ.
پاسخ:
هرگز به خاطر عصبانیت لحظه ای از کسی ناراحت نمی شوم.
دوشنبه 25 مرداد 1395 11:06
می شناسی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
در ضمن این تروریسم بقول جنابعالی« دست انتقام مردم منطقه» چرا ضعفا را سلاخی می کند؟! و شما اگر طرفدار آنها هستید اینجا چه می کنید؟ چرا نمی روید و دوشادوش آنها نمی جنگید.
پاسخ:
فَضَّلَ اللّهُ الْمُجَاهِدِینَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ
دوشنبه 25 مرداد 1395 10:59
می شناسی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
جناب تبریزلی اخیرا در همه جا خود را در مقام خلیفه و جانشین پورپیرار تصور کرده و نسبت به بنیان اندیش بودن یا نبودن بقیه آنهم به شکل و روش شبه تروریستی خودتان به قضاوت می نشینید. آیا پورپیرارپرستی شما شرک نام ندارد؟
این آخرین بازدید من از وبلاگ شما بود.
پاسخ:
هر وقت به وبلاگ بنده سر بزنید قدمتان روی چشم. اگر مطلبی شما را رنجانده بی پرده به آن بپردازید و یا آن مطلب را با تمام اجزا و مفاهیم دو باره بخوانید و بیاندیشید که دلیل آن نوشته چه بوده است.
وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ
سه‌شنبه 22 تیر 1395 16:50
رضا
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام به حضور تمامی دوستان
ضمن یاد اوری خواستم بپرسم در دوران پسا صدام و البته همه قبول دارند که ارتش نامریی او با امریکا درگیر بود.ایا شما فکر میکنید این داعش همان ارتش منحل شده صدام است؟ایا فکر نمیکنید در طول این سالها سیاستمداران به این گروه رخنه کرده باشند و خط مشی این گروه و افکار ان را خالی از محتوا کنند؟ به گونه ای که حالا شاهد تکفیر این گروه به مت مسلمین هستیم و صدها جنایت ریز و درشت دیگر.
اگر شما قایل به این هستید که نه گروه داعش پاک است و تمامی این صحنه هایی که در عراق و سوریه مگذرد ساختگی هستند باید سند ارایه کنی تا مردم بدانند.
تشکر میکنم از دوستان
پاسخ:
داعش اکنون دست انتقام مردم منطقه است، از مزدورین داخلی و مهاجمین خارجی.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد