X
تبلیغات
زولا

کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

تهاجم هه جانبه(1)تنها تماشاگر فوتبال نباشید، از طریق فوتبال قمار کنید!!!

در کشوری که ظاهرا مدیریت اسلامی دارد، در کشوری که برای اخذ مجوز های بسیار ساده و شفاف، ده ها مرحله اداری باید پیموده شود، وبسایت هایی چون، فینالیست ها از طریق شرط بندی های بازی های فوتبال، قماربازی مجازی در اینترنت به راه انداخته اند. به راستی از این همه سربازان گمنام و ارتش سایبری و نشر برخط و نماد اعتماد و ... کسی بر این فعالیت های نا مشروع نظارت ندارد؟

------------------------------------------

«شعر در کشور ما خوب پیش رفته؛ منتها یک نکته‌ اساسی وجود دارد؛ شعر باید در خدمت ارزش ها باشد. من انکار نمی کنم که شعر آئینه‌ احساس شاعر است و شاعر حق دارد احساس خود را، احساس شاعرانه‌ خود را، درک شاعرانه‌ خود را در قالب اشعاری که قریحه‌ سرودن آن را خدا به او داده، بریزد و ارائه کند - این را من کاملاً قبول دارم - منتها شعر به عنوان یک هنر والا، یک هنر برتر، به عنوان یک نعمت بزرگ الهی، یک مسئولیتی دارد؛ وظیفه‌ای هم دارد. غیر از بیان احساسات، شعر مسئولیتی هم دارد. به نظر من آن مسئولیت عبارت است از اینکه باید در خدمت دین و انقلاب و اخلاق و معرفت باشد. اگر چنانچه شعر این مسئولیت را انجام داد، حق تحقق پیدا کرده است؛ یعنی کاری بحق انجام گرفته، کاری عادلانه صورت گرفته. باید شعرای ما بروند در این جهت مضمون‌آفرینی کنند، تلاش کنند، جوشش های ذوق و درون خودشان را به این سمت بکشانند.» مقام معظم رهبر


دقیقا نمی دانم که بر اساس کدامین آمیزه های قرآن، شعر و شاعری هنری والا و نعمتی الهی است، با اینکه بر اساس آیات انتهایی سوره شعرا به روشنی می توان درباره این موضوعات اظهار نظر کرد، اما یقین دارم  در صورت تایید همه این فرمایشات مطرح شده، گره مشکلات اساسی کشور با چنین محافل و شب گذرانی هایی حل شدنی نیست.

------------------------------------------

«در شرایطی که از‌‌ همان آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران ‌در ژنو، احتمال رسیدن به توافق بیش از دوره‌های پیش برجسته بود، نخست وزیر رژیم اسرائیل همچنان تلاش دارد تا به اشکال گوناگون جلوی نهایی شدن این توافق را بگیرد. آخرین دستاویز وی در این باره، تحریف سخنان رهبر انقلاب درباره رژیم اسرائیل است و نتانیاهو تلاش کرده با اشاره به آن، حسن نیت ایران را زیر سؤال ببرد.
به گزارش «تابناک»، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب، در جریان سخنرانی اخیر خود در جمع بسیجیان، ضمن انتقاد از سیاست‌های استکبار در حمایت از رژیم صهیونیستی و همچنین تهدیدات این رژیم فرمودند: «جمله‌ای که از دهان سگ هار نجس منطقه یعنی رژیم صهیونیستی شنیده می‌شود که ایران تهدیدی برای جهان است، تهدید جهان آنهایی هستند که جز شر چیزی برای دنیا نداشته‌اند، مانند همین رژیم نامشروع». 
ایشان همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود، رهبران رژیم صهیونیستی را همچون حیوانات وحشی دانسته و گفتند که حتی نمی‌توان این افراد را انسان نامید
اما در شرایطی که این سخنان رهبر انقلاب دارای اشاراتی صریح بوده و به طور مشخص رژیم جعلی صهیونیستی و رهبران آن را مخاطب قرار می‌داد، صهیونیست‌‌ها و رسانه‌های وابسته به آن‌ها فرصت را غنیمت شمردند تا با تحریف سخنان آیت‌الله خامنه‌ای، زمینه فضاسازی‌های جدیدی علیه ایران را فراهم آورند. 
در همین راستا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل که اواخر هفته گذشته به روسیه سفر کرده بود، در جمع رهبران جامعه یهودی این کشور، مدعی شد مخاطب سخنان آیت‌الله خامنه‌ای «یهودیان» بوده‌اند و بر این اساس اظهار داشت: «این موضوع، رژیم‌های سیاهی را که در گذشته علیه ما و سپس علیه همه انسانیت توطئه کردند، به یاد می‌آورد». 
نخست وزیر رژیم اسرائیل که خود حسن روحانی، رئیس جمهور ایران را «گرگی در لباس میش» خوانده بود، در ادامه ادعاهای خود گفت: «ایران واقعی آن چیزی است که رهبر ایران روز گذشته گفت. او یهودیان را سگ‌های هار خواند و گفت که آن‌ها انسان نیستند. مردم هم با شعار مرگ بر آمریکا به وی پاسخ دادند. آیا این برای شما آشنا نیست؟ ایران واقعی این است! ما گیج نمی‌شویم. آن‌ها نباید سلاح هسته‌ای داشته باشند». 
«آویگدور لیبرمن»، وزیر خارجه کابینه نتانیاهو، پا را از این فرا‌تر گذاشت و مدعی شد، این نوع سخنان، مشابه آن چیزی است که آلمان نازی درباره یهودیان می‌گفت؛ بنابراین، وی اظهار داشت که برنامه هسته‌ای ایران دارای اهداف صلح آمیز نیست. 
در پاسخ به این ادعا‌ها، پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، با انتشار متن واقعی سخنان رهبر انقلاب به زبان انگلیسی و همچنین فیلم‌های مربوط به سخنرانی ایشان در سطح گسترده در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، سبب شد توجه رسانه‌ها و مطبوعات غربی به این موضوع جلب شده و آن‌ها به اشتباه خود در این زمینه پی ببرند. 
همین امر سبب شد روزنامه «نیویورک تایمز» با انتشار مطلبی به انتقاد از سیاست‌های جوسازانه نتانیاهو در زمان مذاکرات هسته‌ای پرداخته و با انتشار دوباره این متن‌ها و فیلم‌ها، پیام واقعی رهبر انقلاب را بیان کند؛ جالب اینکه حتی رسانه‌ای همچون «بی‌بی‌سی» فارسی نیز به این موضوع‌ توجه نشان داد و یکی از مجریان این شبکه در صفحه فیس‌بوک خود با اشاره به فضای شکل گرفته پیرامون سخنان رهبری، بیان کرد که نه تنها خطاب ایشان به رژیم اسرائیل بوده، بلکه این گونه نام بردن از این رژیم با نام «سگ هار» یا سگ وحشی مسبوق به سابقه نیز هست و حتی از سوی خود مقامات این رژیم بیان شده است. 
در این زمینه، «موشه دایان»، وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی زمانی گفته بود: «اسرائیل باید همچون یک سگ وحشی خطرناک باشد».
به هر حال، آنچه مشخص است، هدف مقامات رژیم صهیونیستی این بار نیز این بوده که با استفاده از فرصت و طرح ادعاهای دروغین، زمینه جوسازی علیه مذاکرات هسته‌ای ایران را فراهم کرده و به زعم خود، جلوی رسیدن طرفین به توافق را بگیردوبسایت تابناک


متن بالا مربوط به آذر ماه سال نود و سه می باشد. چنانچه می خوانید، سایت تابناک در حال انکار نجس بودن یهودیان است و سعی دارد به نوعی این سخنان را محدود جلوه دهد. حضرات نمی دانند که بیشتر یهودیان کنونی ساکن در اسرائیل، مهاجرانی از همین ایران اکنون به ظاهر اسلامی می باشند، از صهیونیسم حرف می زند و نمی داند، بر اساس آیات قرآن، اهل کتاب پیشین نجس هستند و این نجاست ربطی به خارجی و داخلی بودن یهودیان و نصرانی های جهان ندارد، حال این مسئله خوشایند کنیسه و کلیسا نشینان باشد و یا نباشد . یهودیان خود نیز به نیکی می دانند که نظر اسلام درباره آنها چیست. چنانچه نتانیاهو به این مسئله پی برده و آن را بازگو می کند. اما هیئت تابناک در سیاست خارجی چنان از یهود هراسان هستند که به نوعی سعی در ماله کشی قضایا دارند. حتی اگر در واقعیت، نظر رهبری درباره یهود آن چیزی نباشد که نتانیاهو از آن سخن به میان آورده و قصد جو سازی داشته است!

------------------------------------------

«به گزارش انتخاب، علی مطهری با بیان اینکه تغییر تعطیلات پایان هفته ضروری نیست، گفت: شیوه تعطیلات پایان هفته باید به صورت همان پنجشنبه و جمعه بماند چرا که روز شنبه روز تعطیلی یهودیان بوده و خوب نیست ما هم در این روز تعطیل باشیم.» وبسایت تابناک

خدا را شکر که در این کشور اسلامی افرادی هستند که برنامه های یهود را می فهمند. البته دولت تخریب امید با اجرای تعطیلی شنبه می تواند بار بزرگی از دوش خاخام را بردارد و اینبار باید منتظر کلیسا باشیم تا طرح انتقال تعطیلی جمعه به یک شنبه را عملی کند!

------------------------------------------

حال هدفم از نگارش این متن کوتاه، تذکر و یاد آوری دوباره چندین نکته اساسی به   می باشد:

- شعر و شاعری از نظر قرآن تاییدیه ای ندارد و تلاش های مفسرین و مترجمین در ملایم کردن توصیه  خداوندی کار ساز نیست.

- در کشور اسلامی ربا بیداد می کند. بانک های به ظاهر اسلامی بدون هیچ محدودیتی از طریق رسانه ها، به تبلیغ  سود بانکی می پردازند. البته این مسئله تنها محدود به بانک ها نیست و جدیدا شرکت های هرمی جدیدی با ماسک های دیگر همین پروژه را اجرا می کنند.

- عده ای معلوم در محیط واقعی به خاطر برخی محدودیت ها و واکنش های مردمی توانایی ایجاد کلوپ های قمار را ندارند ولی در فضای مجازی آزادانه زمینه های اولیه علنی شدن بساط قمار را راه اندازی کرده اند.

- عده ای دیگر دلسوز  و دلواپس یهودیان شده اند.آن ها هنوز حساب صهیونیست را از یهودیان جهان جدا می دانند و ظاهرا حجتی بالاتر از قرآن در اختیارشان است!

پایان

تاریخ ارسال: جمعه 11 تیر 1395 ساعت 04:15 | چاپ مطلب
نظرات (5)
یکشنبه 27 تیر 1395 02:19
عربگری
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام
آمده بودم محض سرگیری فعالیت تان، فقط یک کلمه بنویسم «تشکر»

دیدم خواننده ای که حتی از گفتن نامی مستعار هم برای خودش شرم دارد کودک وار به بزرگواری شکایت آورده و بنده را بنیان اندیش شناخته!؟، ...
همان «تشکر» کافیست، وارد حاشیه نشوم.
جمعه 18 تیر 1395 22:51
محمد
امتیاز: 0 1
لینک نظر
سلام تمام این حرف ها را در گروه تلگرامی خود نشر می دهد .
حتی در بیشتر زمان ها چنان نام افغانستان را می آورد که انگار حیوانات را توصیف می کند!
پیشنهاد می شود وارد گروه تلگرام ایشان شوید و کمی از این اراجیف را مطالعه کنید و ببنید جسارتش به چه حد رسیده است..
پاسخ:
بی خیال
چهارشنبه 16 تیر 1395 22:04
محمد
امتیاز: 0 1
لینک نظر
((ره و ژاپن و سنگاپور و مالزی و اندونزی و فیلیپین و ترکیه، هیچکدوم نیم قرن پیش به گرد خاک پای ابهت ایران هم نمی رسیدن حالا نیم قرن گذشته، وضع اونارو با خودمون مقایسه کنین
ما با عراق و سوریه و افغانستان همکاسه ایم اونا تنه به تنه امریکا و آلمان می زنن.))
متن بالا حاصل اندیشه و تفکر بیش از حد و جان فرسای سازنده ی آریا و ناریا است ،ننگ بنیان اندیشی است که مصاحبه ی استاد را ایشان ساخته ...
پاسخ:
لینک گفته اش را بفرستید
سه‌شنبه 15 تیر 1395 15:47
نیلوفر
امتیاز: 0 1
لینک نظر
عید را بهانه کنیم تا به همه کسانی که دوستشان داریم سلامی بکنیم...
عید سعید فطر رو پیشاپیش به شما دوست عزیز تبریک میگم... باعث افتخاره به سایت منم سر بزنین
98651
پاسخ:
عید شما هم مبارک
حتما این کار رو می کنم
سه‌شنبه 15 تیر 1395 04:13
محمد
امتیاز: 0 1
لینک نظر
جناب تبریزلی عزیز سلام العلیکم ،نوشته هایتان را خواندم بسیار آموزنده لیکن یک چیز رو نفهمیدم اون این مبحث هست که شما رهبری رو تایید می کنید ؟و مبحث دیگر این که استاد ناصر پورپیرار رهبری رو چطور توصیف میکردن؟
پاسخ:
رهبر انقلاب جزو معدود فرماندهان ارشد این کشور می باشد که دو بار یهودیان را نجس خطاب کرده است.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد