X
تبلیغات
زولا

کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

اندر احوالات دامنه لغات علمی و انتزاعی در تورکی!(1)


قصد داردم در چند یادداشت به بررسی زبان تورکی از دیدگاه آثار و متون برجای مانده بپردازم. نخست اگر مجالی باشد به بررسی چند کتاب در دسترس می پردازم تا شاید راهگشای فهم مسائل دیگر باشد.


«ترک ها به علت مناسباتی که در طول تاریخشان با اعراب و ایرانی ها داشته اند کلمات و و قواعد زبانی زیادی را از عربی و فارسی را وارد زبان خود کرده اند. این جریان ورود کلمات جدید یک طرف نبوده بلکه از ترکی نیز کلمات زیادی به زبان عربی و به ویژه فارسی وارد شده است. حضور کلمات غیر ترکی در زبان ترکی در دوران امپراتوری عثمانی در تورکیه به قدری بود که در اواخر عمر این حکومت که مصادف با پیشرفت های علمی و صنعتی غرب بود، ناشران روزنامه ها و مجلات ترکی به علت تفاوت های زیادی که در زبان نوشتاری رایج در زبان گفتاری عوام وجود داشت تنها قادر به برقراری ارتباط با مخاطب خاص خود بودند. از طرفی رشد اندیشه های ملی گرایی در اروپا و خاک عثمانی، اندیشمندان زیادی را به فکر ایجاد تغییراتی در زبان ترکی انداخته بود. از جمله این تغییرات حذف برخی قواعد زبانی ترکی و کلمات بیگانه از این زبان بود گرچه این تغییرات با سرعت کمی در حال اتفاق افتادن بود ولی پس از تاسیس جمهوری جدید ترکیه در سال 1923 بعد ها در سال 1932 و در زمان ریاست جمهوری کمال آتا تورک به صورت یک پروژه عظیم دولتی و ملی در سراسر کشور اجرا شد در این سال با تاسیس "سازمان زبان ترکیه" ،این سازمان رسما شروع به فعالیت گسترده ای در راستای تحقیق در حوزه ی زبان ترکی به عمل آورد . به طوری که در سال 1934 ، "نود هزار لغت جدید ترکی" جمع آوری و منتشر شد به نظر می رسد انقلاب زبانی در ترکیه در سال 1983 به هدف اصلی خود رسیده باشد اندیشه ی تغییر الفبا از عربی به لاتین نیز به اواخر دوران عثمانی بر می گردد اولین بار ایده ی تغییر الفبا در سال 1960 توسط فتح علی آخوند زاده آذربایجانی مطرح شد. بعد ها برای اولین بار در خاک عثمانی قبول کردن الفبای لاتین برای آلبانی ها باعث ظهور مناظرات زیادی بین اندیشمندان عثمانی شد بلاخره در سال 1928 میلادی در مجلس ملی ترکیه تغییر الفبا از عربی به لاتین تصویب شد. از مهمترین دلایل تغییر الفبا در ترکیه به چند مورد می توان اشاره کرد،1- علاقه به فرهنگ غرب و مدرنیزاسیون 2- بعد از اعلام مشروطیت دوم در عثمانی تلاش حزب حاکم اتحاد و ترقی برای ایجاد کشوری بر پایه ارزش های ملی 3- چاپ مطبوعات با الفبای ارمنی و رومی در آناطولی اندیشمندان عثمانی را به فکر استفاده از الفبای جدید انداخت 4- اشکالاتی که الفبای عربی در نوشتن زبان ترکی داشت به نظر الفبای لاتین تناسب بیشتری با قاعده زبان ترکی داشت.»(فرهنگ اصطلاحات پر کاربرد علمی در تورکی استانبولی،هدایت عاقلی، صفحه 5)


همین جمله اول از متن بالا که ارتباط زبان تورکی و فارسی و عربی را به تاریخ و گذشته ای دراز کشانده است، عیار سخنان عاقلی را می رساند زیرا امروز نیک می دانیم که بر مبنای پوریم منطقه خالی از سکنه بوده است و اقوام ساکن کنونی مدت زمان زیادی نیست که در مجاورت و همسایگی همدیگر زندگی می کنند. این مسئله کلید اصلی بررسی این موضوع می باشد که بسیار قابل توجه است ولی به سادگی از کنار آن رد شده اند!. البته در رابطه با ورود کلمات ترکی به عربی باید اسنادی را ارائه کنند و یقین می دانم که بسان ادعای وجود کلمات ترکی در قرآن، این ادعا نیز می تواند بی اعتباری خود را نشان دهد و یا تاثیرات کمی از این کلمات دخیل ترکی را در عربی یافت آن هم در بین اعرابی که در مجاورت تورک ها کنونی زندگی می کنند نه مثل لغات عربی که به عمق تمامی سرزمین های تورک زبان نفوذ کرده اند. اینکه یک امپراتوری نتوانسته است در طول مدت حاکمیت خود، زبان تورکی، یعنی زبان سلاطین عثمانی را با آن قدرتی که از آن دم می زنند نگه دارد و بر غنای آن بیفزاید مربوط به مسئله دیگری است که حضرات نمی خواهند وارد آن شوند زیرا با ورود به آن مسئله می توان باز تاریخ و پیشینه بسیار کلانی از متکلمان این زبان را در سیر تاریخی به تصویر کشید، اینجا دیگر حکومت پهلوی در کار نیست که بتوانند دلیل این نارسایی های زبان ترکی را به حساب خرابکاری های آنها بیندازند، اینجا بحث بر سر زبان امپراتوران و سلاطین ترکی است که چند صد سال حکومت کرده اند و خود را ادامه سلسله سلاطین دیگر ترک در منطقه معرفی می کنند!. حال که حضرات برای مشکلات چاپ مطبوعات و کتب علمی خود نیازمند به زبانی قدرتمند بودند آیا نباید پرسید، سلاطین عثمانی برای اداره امور کشور چرا در زبان درباری خود چنین مشکلی را احساس نمی کردند و در واقعیت چرا آنها هیچ اقدامی نکرده اند تا زبان تورکی را آنچنانکه قدرتمند نشان می دهند حفظ کنند و مجبور به استفاده از لغات دیگر زبان ها نباشند؟!. وقتی حتی سلطان نیز لغتی عربی است و سلاطین عثمانی معادلی برای این لغت نیز در اختیار ندارند!. این 90 هزار لغت جدید ترکی همان لغاتی است که فرهنگستان زبان تورکی غالبا بی هیچ پیشینه و اسنادی قابل اثبات روانه جامعه کرده اند و بسان لغات دست ساخت فرهنگستان زبان فارسی ، با زور چماق نیز، بعضا مورد استفاده قرار نگرفته اند!.


حتی در محافل آکادمیک و دانشگاهی که ظاهرا باید بسیار مورد استقبال بود! یا در محافل ادبی و در اشعار جدید شاعران تورک! می توان این مسئله را زمانی پر رنگ دید که برای ترجمه یک متن ترکی به زبانی دیگر مجبور هستیم زبان عربی را نیز مسلط شویم و در کنار آن بدانیم که آن لغتی که بسیار مبهم به نظر می رسد، در اثر لهجه ترکی در اصل لغتی است عربی و یا فارسی و ... . حضرات این مسئله را قدرت زبان ترکی معرفی کرده اند در حالی که این امر را باید تلاش زبان پذیرای این لغت در حفظ ذات خود دانست. حال از خود بپرسید که اگر این 90 هزار لغت ترکی اگر در سطح جامعه ترک مور استفاده بود پس چرا آن روزنامه نگار و محقق نویسنده متون علمی لنگ می زده و به دنبال مخاطبین خاص می گشت؟. آیا نباید قبول کنیم که زبان ترکی و فارسی، حتی در دوره کنونی نیز نیازمند لغاتی است که هنوز نتوانسته است با کنار گذاشتن لغات عربی معادلی در زبان خود بیابد؟.


حال اگر ارامنه و رومی های تحت لوای عثمانی دارای الفبای مخصوص به خود بودند پس این چه امپراتوری ترکی است که حتی به اندازه جمعیت اقلیت درون خود نیز صاحب خط و زبان منحصر به فرد خود نیست و در نهایت دست به عصا به سراغ الفبای لاتین می رود؟. با وجودی که دربار عثمانی را نیز در حال حمایت از زبان فارسی می بینیم و ادبیات دیوانی مکتوب منتسب به عثمانی ها را غالبا اشعار فارسی شناسایی کرده ایم!. این که نام کتاب را فرهنگ اصطلاحات گذاشته اند باز نشان می دهد که زبان ترکی نیز نتوانسته است بر اساس آن غنایی که از آن دم می زنند به لغت سازی برسد و مجبور است با ساخت اصطلاحات بیشتر بی هویت، معادل واژگانی را بسازد که ابتدا از عربی به عاریت برده و در ادامه از زبان لنگان فارسی و لاتین در اروپا!. در این کتاب رفرنسی را برای به دست آوردن واژگان جدید ترکی ارائه داده اند که در اینجا ذکر می کنم تا در نهایت به بررسی برخی از این واژگان ترکی وارد شوم که بسیار پر کاربرد و بسیار زیبا ساخته شده اند!!!.


Türk Dil Kurumu

(ادامه دارد ...)

تاریخ ارسال: شنبه 29 فروردین 1394 ساعت 21:26 | چاپ مطلب
نظرات (21)
جمعه 20 آذر 1394 23:23
یکی که میخواهد واقعیت را بداند
امتیاز: 0 0
لینک نظر
1- شما هم به سوال های بنده جواب درست و مستند نمیدهید

الف-مگر شما ننوشتید (قرآن به دلیل عدم امکانات نوشتاری به صورت لت نوشته هایی ثبت و نگهداری شده است و در دوره ای توسط مسلمین به شکل کتاب واحدی جمع آوری شده است.) این لت نوشته ها را کجا باید پیدا کنیم توسط چه کسانی جمع اووری شده چه مبنایی دارد که این راویان و حافظان در امانت خیانت نکرده باشند و کم و زیاد توش نگذاشته باشند توسط کدام گروه مسلمین و به دستور چه کسی این قران قران همه مسلمانان کرده شد (تمام پاسخ ها واو به واو باید مستند باشد اون لت نوشته ها رو هم نشون بده ببینیم تا رسوا شود هر که در او غش باشد)

ب- مسلمین که همین الان مذهب واحدی ندارند به اسم حنفیی و حنبلی و زیدی و دوازده امامی و وهابی و چند صد تا مذهب دیگه کله هم رو سر نیزه میکنند چطور شده همگی در یک قران واحد اجتماع کردند (زهی خیالبافی)

2-(به غیر از قرآن علوم دیگر همگی آلوده به اسرائیلیات است. یهودیان در ترجمه ها و تفاسر قرآن نیز دستبردگی های زیادی دارند) برادر تو اصلا قران را خوانده ای که از اسراییلیات مبری میدانی توی کدام کتاب اسمانی غیر از تورات درباره یوسف و یعقوب و سلیمان و نوح و هود و ثمود و عاد و و......... بحث شده اگر این ها با کمی تغیرات در قران امده از بنی اسراییل نیست از چه کسی هست خدای نکرده عقل هم برای استفاده است نه تعطیل کردن و اکبند نگه داشتن چرا نخوانده فتوی میدهید

3-(اگر فکر می کنید بنده در اینباره اطلاعاتی ندارم چرا از بنده سوال می کنید) زکات علم نشر ان است یاد ما هم بده ما که از اول گفتم شما استاد و ما شاگرد شما گفتی به من استاد نگو من ایدین تبریزلی ام

4-(بنده عرض کردم که جلد اصلی این کتاب را در اختیار ندارم و حوالی سال 89 همه آن کتاب ها را با آرشیوی بزرگ به دور انداختم) چه پاسخ محکمه پسندی بهتر نبود این همه کتاب را به جای دور انداختن به یک کتابخانه مدرسه یا مسجد یا دانشگاه هدیه میکردید(مثل یک مسلمان معتقد از اسراف دوری میکردید)

5-(همین حدیث پشت اسکناس 5000 تومانی مثالی است برای احادیث جعلی) اصلا مگر طبق منطق شما حدیث غیر جعلی هم وجود دارد دینی که کتاب اسمانی اش را 200سال پیش از روی لت نوشته هایی نا معلوم و بی نشان نوشته اند مگر حدیث معتبر هم میتواند داشته باشد شما پاسخ این پرسش را با بله یا نه بنویس (واقعا حدیث داره )اگر داره بگو از کجا امده لت نوشته اش را هم نشون بده(عکس هم قبوله البته با نشان محل نگهداری)

6-(یهودیت هیچ ربطی به موسی و یعقوب ندارد. یعقوب هم ربطی به اسرائیل ندارد.)؟؟؟؟؟؟؟ استاد اسراییل نام عبری یعقوب هست اگر نه شما بگو یعقوب که در قران امده کی بوده و ارتباط سلیمان و داود وهمه این هایی که نوشتید رو برای ما توضیح دهید

7-(اثبات یگانگی و غیر تغییر بودن و الهی بودن قرآن هیچ ربطی به اسناد فقط نوشتاری ندارد. آن کتاب سراسر پر شده است از مفاهیمی که فهم مسائل بسیار کوچکی از آن نشان می دهد که کتابی الهی است نه دست ساخت بشر.) مسلما در هیچ کدام از ایات قران که ما تا بحال خواندیم قانون نیوتون و پاسکال و هندسه و و.....نیامده شما یک ایه بنویس و بعد برای ما تفسیر کن تا ما هم متنبه بشویم

8-(
شما متن کوچکی از روش کشف رمز این هیروگلیف ها را همراه با توضیح مختصر بیاورید) من تتمامی کارهای علمی این دانشمندان مصر شناس را قبول دارم شمایید که بایید یک صفحه بیاورید و اثباط کنید که چرت و پرت است (در ضمن سوال را با سوال پاسخ دادن قانون سوم سفسطه گری است)

9-حیف پولی که بابت سفارش پستی 10جلد از این کتاب ها دادم پورپیرار در این کتاب ها به معنی واقعی کلمه سفسطه مغلطه جعل نپذیرفتن اشتباه دگرخرپنداری خود را عالم العالمین دانستن رو به نمایش گذاشته و هر چیزی رو که نتونسته بفهمه جعل ساختگی و دغل بازی دونسته تا توانسته به شعور خواننده توهین کرده

نمونه دیوار چین جاده مواصلاتی است اخه ادم عاقل کدوم جاده ای رو تا حالا دیدی که درست روی خط الراس کوه ساخته باشن یک جاده همین الان توی همین کشور نشون بده یا عکس بگذار که درست روی ستیغ کوه باشه اصلا ما زمانی که دانشجوی افسری بودیم توی اموزش سوارکاری اصلا نمییشد با اسبی که به پاهاش نعل زدن روی اسفالت رفت چون میلیزید و سوار و اسب هر دو تا زمین میافتادن چه برسه به اینکه بخواد روی سنگ حرکت کنه اصلا کاروان میتونه روی اون دیوار با اون شیب حرکت کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ:
حرف آخر:

بی انصافی نکنید. برای هر کامنت طولانی شما کامنت طولانی دیگری را به عنوان جواب نوشته ام.

درباره لت نوشته های قرآنی هیچ تحقیقاتی نکرده اید و فضای کامنت ها جایی نیست که بتوانم در اینجا به توضیح در باره جزئیات این مسئله بپردازم.

فرقه ها دست ساخت جدید هستند ولی قرآن دست نوشته بشر نیست.

معلومات کم شما درباره قرآن و آیات آن چیزی از ادعاهای بنبان اندیشی درباره مسائل مختلف نمی کاهد.

بنده نیک می دانم که افراد در چه زمان هایی از لفظ استاد برای خطاب قرار دادن دیگران استفاده می کنند. بنده باز هم ادعا دارم که استاد نیستم و تنها در زمینه هایی در حال تحقیق و تجسس می باشم.

اباطیل باید به درو ریخته شود. آرشیو بزرگی از ده ها مجله را که از شماره اول تا انتهای آن را در اختیار داشتم، در حوالی سال 88 آتش زدم و از شر آنها نجات یافتم. نیازی نمی بینم که در این دادگاه برای تبرئه به دنبال آن کتاب ها بگردم و متن آنها را برای شما در اینجا قرار دهم. زیرا چیزی از اصل ماجرا نمی کاهد.

عبری زبانی جدید است و الفبای عبری فقط توسط یهودیان موجود در ایران و افغانستان و ماورالنهر استفاده شده است. در ضمن یهودیان در تدوین تورات های جدید این لغت ها و اسامی را از قرآن کپی کرده اند. با تغییراتی که هدفش عرض موعود است.

مفسرین به قصد فتنه انگیزی وارد قرآن می شوند. اگر آیات علمی قرآن برای شما قابل درک نیست چرا درباره آن تحقیق می کند و خود را خسته! به زندگی روزمره خود برسید. این موضوعات افراد مخصوص خود را می طلبد.

این شما هستید که درباره صحت متون هیروگلیف تاکید دارید بنده که چنین نظری ندارم!. پس این شما هستید که باید شروع به توضیح در این باره کنید نه بنده.

من یقین داشتم که شما در نهایت تنگ دستی مجبور خواهید شد چنین مطلبی را درباره مباحث کوه سان بنیان اندیشی بنویسید. این عنوان « یکی که میخواهد واقعیت را بداند» هم برای تمسخر می باشد نه دریافت حقیقت.

باز هم بی اطلاعی خود درباره جاده های باستانی چین را نشان دادید.

با تشکر
پنج‌شنبه 19 آذر 1394 01:24
یکی که میخواهد واقعیت را بداند
امتیاز: 0 0
لینک نظر
بر اساس نوشته های شما :

1-قران بی سند و مدرک با عمر 200سال و نه1400سال نویسنده نامشخص

2-علوم اسلامی همه چرت و پرت، مذاهب اسلامی دروغ بزرگ ،امام علی و حسن و حسین ساخت و جعل یهود

3-یهود جهانخوار بزرگ ولی بسیار کودن و بی عقل

4-اثبات قران در خود قران (باشد برعهده خدای عالم)

5-(این شما هستید که از صحت کشف رمز آن ها سخن می کنید. بنابراین شما باید این مسائل را اثبات کنید نه بنده)شما گویا چیزی درباره چگونگی کشف رمز این خطوط و حتی چگونه تشخیص دهیم که این لوح ها را از کدام طرف دست بگیریم که اشتباه یا وارونه نباشد نخوانده اید اگر هر کدام از این کتاب ها را که خوانده اید(اگر نخوانده اید پس چرا الکی نظر میدهید مثل کسی که فیزیک اول دبیرستان را هم نخوانده قانون جاذبه را منکر است )نام ببرید تا درباره هر مطلب این کتاب ها جداگانه بحث کنیم(نام کتاب /نویسنده /صفحه)

6-سر تاسر کتاب ساموییل کرامر را خوانده ام و هرگز چنین جملاتی (وحتی مانند ان را)هم ندیدم(اگر داریدبه صورت(نام کتاب /نویسنده /صفحه) برای ما هم بگویید

7-(برای جواب خواستن در باب فقه و حدیث و ... باید به قم مراجعه کنید). بسیار خوب چند مورد از این مسخره بازی ها را برای ما برای مثال می نویسید

8-(برای تعریف یهودیان کنونی مقدمات زیادی لازم است. قرآن آنها را نفرین می کند و برخی ویژگی هایشان از قبیل ربا خوار بودنشان را معرفی می کند) شما تعریف قرانی یهود را برای ما بنویس غیر از این است که یهود دینموسی و فرزندان یعقوب است

9-(ولی مسئله اینجاست که دست خدا بالاترین دست هاست.)قرانی را که خود شما هم نتوانستید مستند بودن ان را به وسیله(لت نوشته و پاپیرروس)اثبات کنید را چرا برای ما سند می اورید (این را من قبول ندارم و مسلمان معتقدی هستم ولی سخن خود شما را نوشتم)

10-(تصاویر حک شده بر رویه صنگ ها و صخره های موجود معابد و کاخ های فراعنه مصر که هیروگلیف می نامند هر چه باشد توضیح درباره کشف رمز آن جزو مسخره ترین داستان هاست) تنها یک ی از ترجمه هی این هیروگلیف ها را بیاور و نادرست بودن ان را اثبات کن با سند و مدرک (عکسی و پاورپوینتی هم قبوله) واگر حتی یکی از این کتاب های مصر شناسان را هم نخوانده رد میکنی(گز نکرده پاره میکنی)پس بهتره غرور و توهم را کنار گذاشته مقداری هم پیش ایشان شاگردی کنی
پاسخ:
شما اصلا توجهی به جواب های نوشته شده بنده نمی کنید. قرآن یکجا جمع بندی شده در صده های اخیر شکل گرفته است. قرآن به دلیل عدم امکانات نوشتاری به صورت لت نوشته هایی ثبت و نگهداری شده است و در دوره ای توسط مسلمین به شکل کتاب واحدی جمع آوری شده است.

به غیر از قرآن علوم دیگر همگی آلوده به اسرائیلیات است. یهودیان در ترجمه ها و تفاسر قرآن نیز دستبردگی های زیادی دارند.

اگر شما در جهان کنونی متنی را یافتید که توانست اسناد قدمت و حضور خود را به سان قرآن نشان دهد بنده را خبر کنید. به اعتراف اخیر محققین غربی همه متون باقی مانده از قرآن با آن چیزی که اکنون در خانه ها داریم یکسان است و واوی کم و زیاد نیست.

اگر فکر می کنید بنده در اینباره اطلاعاتی ندارم چرا از بنده سوال می کنید؟

بنده عرض کردم که جلد اصلی این کتاب را در اختیار ندارم و حوالی سال 89 همه آن کتاب ها را با آرشیوی بزرگ به دور انداختم.

همین حدیث پشت اسکناس 5000 تومانی مثالی است برای احادیث جعلی.

یهودیت هیچ ربطی به موسی و یعقوب ندارد. یعقوب هم ربطی به اسرائیل ندارد.

اثبات یگانگی و غیر تغییر بودن و الهی بودن قرآن هیچ ربطی به اسناد فقط نوشتاری ندارد. آن کتاب سراسر پر شده است از مفاهیمی که فهم مسائل بسیار کوچکی از آن نشان می دهد که کتابی الهی است نه دست ساخت بشر.

شما متن کوچکی از روش کشف رمز این هیروگلیف ها را همراه با توضیح مختصر بیاورید. در ضمن در ماجرای راولینسون و کاسویچ و ... درباره کشف رمز کتیبه بیستون و کتیبه های ایلامی و بابلی دیدیم که چه کلاه گشادی بر سر جهانیان گذاشته اند.

در ضمن به دلیل عدم مطالعه کتاب های تاملی در بنیان تاریخ ایران هزاران سوال دیگری نیز مطرح خواهید کرد که جز همین عناد و مقابله با حقیقت چیر دیگری برای قبول شما نخواهد ماند.
دوشنبه 16 آذر 1394 22:40
یکی که میخواهد واقعیت را بداند
امتیاز: 0 0
لینک نظر
1-کتاب ساموئیل کرامر را خریدم شما بگویید در کدام صفحه این جمله را نوشته (حرف زدن درباره کشف رمز کتیبه های سومری جستجوی گربه سیاهی است در اتاقی تاریک زمانی که هیچ گربه ای در اتاق وجود ندارد)

2-چرا جواب ارسال قبلی من را ندادید
پاسخ:
کتابی که بنده با نام الواح سومر داشتم در حوالی سال 87 خریداری کرده بودم. نویسنده آن ساموئل نوح کریمر بود. انتشارات علمی فرهنگی. اکنون آن نسخه را ندارم ولی متون ابتدایی آن را قبلا در مقاله ای استفاده کرده بودم.
سه‌شنبه 10 آذر 1394 22:41
یکی که میخواهد واقعیت را بداند
امتیاز: 0 0
لینک نظر
برسی چند سوال و چند نوشته از شما که من فکر میکنم پاسخ خودام را نگرفته ام و نیاز به توضیح بیشتر و باز کردن پاسخ به توسط شما دارند


در پست قبل نوشته اید( در آن تصاویر کلمه ای وجود ندارد.) منشا این تصاویر چیست

1- نکه فکر میکنید این تصاویر را کودکان بی تربیت مصری بر در و دیوار اهرام و بنا های مصر کشیده اند و یا یک چیز تزئینی مثل پوستر انتخاباتی فرعون بوده اند

2-در پاسخ به پاسخ شما در پست 16 انجا که گفته اید (مسائل دیگری را نیز باید در باره جمعیت مفقود شده از سطح کره زمین در نظر بگیرید) ،خوب این که امار ما را در کل کاهش میدهد طوری که حتی تا اسلام هم نرسد و نه افزایش من طوری حساب کردم که خطا صفر شود و دیگه بهانه ای در کار نباشد حالا نظر شما چی هست

3-یهودیت و مسیحیت یعنی ادیان پیش از امدن خاتم الانبیا) خود اسلام پیروان این ادیان را مسلمان نمیداند

4-(قبلا هم گفتم که هدف از ساختن داستان استر فقط و فقط برای زنده نگه داشتن ماجرای آن قتل عام بیمانند) یهود با ان قدرت اهریمنی که داشت خیلی راحت میتوانست این ماجرا را در تاریخ دفن کند(یک جنایتکار اثار جرم از خود به یادگار نمیگذارد مگر اینکه خیلی دیوانه تشریف داشته باشد و مدرک برای دادگاه و پلیس نگه دارد) ودیگر شعر سرایی نکند

5-(حتی در کتیبه های میخی معروف به بابل و ایلام هم چنان که مدعی هستند فقط با تعدادی تصاویر به شکل میخ های عمودی و افقی و مورب بزرگ و کوچک طرفیم. ) اینها اگر خط نوشتار نیست اثار فرسایش در سنگ ها است

6-(در ضمن اگر چنین فنی در کشف رمز را کارساز می دانید شروع به بازخوانی مجدد این کتیبه ها نمایید. ) نیاز نیست من این کار را انجام بدهم صدها دانشمند قبل از من این کار را کرده اند و اگر کسی قرار باشد به ناخوانا بودن این مطالب نقدی بنویسد و دنیایی را از جهل و بیخبری دراورد و این تحقیقات را در چند دانشگاه معتبر ارائه کند و از ان دفاع نماید شما هستید نه
من اگر در اینباره نوشته ای چند به من نشان دهید ممنون میشوم

7-(عمر جمع آوری و صحافی قرآن به شکل های کنونی فراتر از چند سده اخیر نیست. ولی مسئله این است که همه متون موجود از قرآن متن واحدی را نشان می دهد) قران را از روی چه نوشته و کتیبه یا لت نوشته یا پاپیروسی جمع اوری کرده اند و توسط چه کس و کسانی (با ذکر نام گرداورنده و نویسنده گان و نشان دادن ان اسناد و نوشته های چند هزار ساله (به قول سما لت نوشته و پاپیروس))

8-(مسئله اساسی این است که هنوز خود یهودیان نیز تعریفی از نژاد یهود را ارائه نداده اند) شما یهود را چی تعریف میکنید

9-(بله می توان گفت همه علوم انسانی کرم زده هستند و وقتی مردم چین راه های ارتباطی بین شهر های خود را که اجدادشان با هوشمندی تمام ساخته اند، دیوارهای دفاعی در برابر مغول هایی معرفی می کند که اکنون در حدود 2 میلیون جمعیت دارند پس کل فرهنگ جهان فاسد است و باید با حقیقت و تحقیقات نویی تطهیر شود.) من درباره علوم اسلامی (فقه تفسیر کلام رجال درایه حدیث )سوال کردم و نه درباره علوم انسانی(فلسفه منطق مکاتب سیاسی و...................)
سوال من این بود ایا این علوم جعل یهود است

10-از خاور میانه کمی دور میشویم و به هندوستان میرویم و چین و اروپا با توجهه به اینکه نه در منطقه پوریم بوده و نه در طوفان نوح چرا یهود باید پس از پوریم به زیر سلطه کلیسا در اروپا برود و با ذلت زندگی کند وقتی که سرزمینی به این مساعدی و خالی از سکنه در اختیار داشته است
پاسخ:
تصاویر حک شده بر رویه صنگ ها و صخره های موجود معابد و کاخ های فراعنه مصر که هیروگلیف می نامند هر چه باشد توضیح درباره کشف رمز آن جزو مسخره ترین داستان هاست.

دقیقا نمی دانم کتاب های تاملی در بنیان تاریخ ایران را خوانده اید یا نه؟! چون جواب غالب سوال هایتان در آنجا منعکس شده می دانم و به همین دلیل است که با توضیحات بسیار کوتاه از بیشتر آنها در می گذرم. بحث جمعیت شناسی را نیز در آن کتاب ها جستجو کنید. مطلب مستقلی در کتاب برآمدن صفویه دارد. از صفحه 1358 جلد چهارم مطالعه فرمایید.

یهود و نصارا القابی است که بعد از گرایش به شرک پیروان موسی و عیسی تولید می شود. همه ادیان الهی اسلام هستند. این القاب در زمان محمد به آنها داده شده است.

مگر در دوره کنونی کسی با وجود ذکر این داستان در تورات، به آن اعتنا می کند؟ یهودیت خوب می داند که چه می کند ولی مسئله اینجاست که دست خدا بالاترین دست هاست.

این شما هستید که از صحت کشف رمز آن ها سخن می کنید. بنابراین شما باید این مسائل را اثبات کنید نه بنده.

نمی توان فهمید که چه کسانی به جمع آوری قرآن پرداخته اند ولی آیات قرآن ما را به این مسئله هدایت می کند که صاحب این آیات خود حافظ فرستاده خویش است. دقیقا هم این اتفاق افتاده است و هیچ اوراقی از قرآن آن دیگری را نقض نمی کند.

برای تعریف یهودیان کنونی مقدمات زیادی لازم است. قرآن آنها را نفرین می کند و برخی ویژگی هایشان از قبیل ربا خوار بودنشان را معرفی می کند.

برای جواب خواستن در باب فقه و حدیث و ... باید به قم مراجعه کنید. اما همین بس که همه توصیفات موجود مسخره بازی بیش نیست. سرزمین های خالی از سکنه و یا کم جمعیتی نسبت به مساحت ، در کره زمین موجود بود. در ضمن یهود کل جهان را می خواهد. اگر توصیفات ساخته شده برای ابراهیم را در کتاب های تورات کنونی بخوانید متوجه می شوید که هدف یهود چیست.
جمعه 6 آذر 1394 23:11
یکی که میخواهد واقعیت را بداند
امتیاز: 0 0
لینک نظر
شما جواب خودتان را داده اید. وقتی چنین کتاب هایی برای آشنایی با رموز وجود ندارد و اصولا سازندگان این رمز ها زنده نیستند چگونه می توان به مفاهیم نوشته هایشان پی برد

1- با رمز گشایی از طریق:

الف:تعداد واژه ها در یک نوشته

ب:تعداد الفبا

پ:تعداد واژه های مشابه

ت: اوزان واژه ها

.
.
.
.
.
.
ی-ترکیب بندی و ساخت جمله

2- من برای شما رمز گشایی و خواندن رمز نوشته ها را توضیح دادم که بسی مشکل تر از خواندن هیروگلیف است که با نظم خط و زبان نوشته شده و پنهان کاری منظور نویسنده نبوده ولی شما کلا نخواستید بدانید که کشف رمز چی هست و چه کاربردی دارد (یا من نوشته مختصر شما را نفهمیدم که باید بیشتر توضیح دهید که چرا نمیشود با همین سبک رمز گشایی که در ارتش به کار میرود (خواندن نوشته از مجهول)این کتیبه ها را رمز گشایی کرد)
پاسخ:
در آن تصاویر کلمه ای وجود ندارد. حتی در کتیبه های میخی معروف به بابل و ایلام هم چنان که مدعی هستند فقط با تعدادی تصاویر به شکل میخ های عمودی و افقی و مورب بزرگ و کوچک طرفیم. اصلا نمی دانیم آنها می توانند الفبایی برای توضیح مسئله ای باشند. حال این مسئله را با هیروگلیف مقایسه کنید که از صدها شکل و نقاشی مختلف در ستون های عمودی و افقی تشکیل یافته است. در ضمن اگر چنین فنی در کشف رمز را کارساز می دانید شروع به بازخوانی مجدد این کتیبه ها نمایید. متن غالب این کتیبه ها منتشر شده است. بنده را نیز در جریان بازخوانی خود قرار دهید.
پنج‌شنبه 5 آذر 1394 21:11
یکی که میخواهد واقعیت را بداند
امتیاز: 0 0
لینک نظر
1- چگونه میتوان محاسبه و علم ریاضی را به این راحتی رد کرد، بالخره هم یهود و هم 80 ملیون جمعیت این کشوور مبدا و ریشه ایدارند حالا که این شرایط بسیار ایده ال را که با کمترین نرخ خطا محاسبه شده قبول ندارید لطفا محاسبه و خطای ان را تصحیح کنید(یا باید فکر کنیم و بپذیریم که همه این 80 ملیون و بقیه جمعیت خاور میانه به ناگهان از عدم به وجود امده اند)

2-اگر داود و سلیمان به یهود و پس از ان مسیحیت و پس از ان اسلام ربطی ندارند (ادیان ابراهیمی)به کدام ادیان ربط دارند (حتی نامی از انها در سایر ادیان نیامده)

3-من از شما خواستم که هخامه نشیان را برای من مشخص کنید(مبدا ،سرگذشت ،پیدایش)اگر فرض کنیم که طبق گفته شما هخامه نشیانی وجود نداشته اند(نوشته خود شما در در پاسخ پست 14 )داستان استر و نظریه پوریم
هم خود به خود همه اش جعلی میشود
کی یهود را از بابل ازاد کرده و به ایران اورده تا 7700 نفر را بکشند

یهود کی بر سایر تمدن ها سیادت یافته تا پوریم راه اندازد

استر و موردخای زن و وزیر کی بودند

وهزار اما و ایای دیگر

3-من اول باید یک مثال برای شما بنویسم تا به ادامه بحث بپردازیم
زمانی که من در دانشگاه مخابرات ارتش درس میخواندم درسی داشتیم به نام رمز و کشف رمز چون کلیه پیام های نظامی به صورت رمز فرستاده میشوند در این واحد درسی ما میبایست برای امتحان رمز یک نوشته عجیب و غریب را که بر روی یک کاغذ نوشته میشد را خوانده و پیغام را بازنویسی کنیم (برای کسب اطلاع بیشتر باید به کتاب های ی که در این باره نوشته شده اند مراجعه کنیم
سخن شما در اخر این نوشه دقیقا مانند این است که هیچرمزی که وجود دارد قابل رمز گشایی نیست درحالی که خود من تا بحال صدها رمز نوشته عجیب و غریب را که از ناوهای جنگی در خلیج فارس شنود شده است را به روش های گوناگون رمز گشایی کرده ام

رمز گشایی از خطوط هیروگلیف هم به همین روش انجام شده است

منابع بیشتر برای خواندن در این باره:http://amardoos.blogfa.com/post/51

http://www.medjai.blogsky.com/1391/02/30/post-68/

http://rasekhoon.net/article/show/703941/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C%20%D8%B1%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%D8%AE%D8%B7%20%D9%85%DB%8C%D8%AE%DB%8C/
پاسخ:
بنده نگفتم که 2+2=6 می شود. مسائل دیگری را نیز باید در باره جمعیت مفقود شده از سطح کره زمین در نظر بگیرید.

به گفته قرآن رجوع می کنیم. دین نزد خداوند اسلام است پس همه پیامبران مردم را به اسلام دعوت کرده اند. حال از خود بپرسید یهودیت و مسیحیت چه مفهومی می توانند داشته باشند؟.

قبلا هم گفتم که هدف از ساختن داستان استر فقط و فقط برای زنده نگه داشتن ماجرای آن قتل عام بی مانند بود تا نسل های یهود از کردار پیشینیان خود با خبر شوند و چاره اندیشی کنند. بنابراین حذف هخامنشیان از تاریخ به معنی رد پوریم نیست.

شما جواب خودتان را داده اید. وقتی چنین کتاب هایی برای آشنایی با رموز وجود ندارد و اصولا سازندگان این رمز ها زنده نیستند چگونه می توان به مفاهیم نوشته هایشان پی برد.
چهارشنبه 27 آبان 1394 23:18
یکی که میخواهد واقعیت را بداند
امتیاز: 0 0
لینک نظر
1- جناب تبریزلی این نوشته خود شما دقیقا ( مگر سندی مکتوب و قابل استناد جز لت نوشته های قرآنی و پاپیروس های اسلامی را در اختیار داریم ) که در پاسخ به اولین پستی که من نوشتم داده اید(نظر شماره 9) حالا که اصولا پاپیروس ولت نوشته در عربستان یافت نمیشود این قران دقیق اولیه و تحریف نیافته را کجا باید بیابیم

2-اگر ما فرض کنیم 150 سال پیش شهری به نام کوفه وجود نداشته (میشود حداقل لینکی را در این باره به من معرفی کنید)شهرهای نجف و کربلا و کاضمین و سامرا چطور ،؟ شما بفرمایید که مقبره امامان من شیعه در این شهرها جعلی هست یا نه ؟

3-با چه سند و مدرکی میگویید که دین و رفتار پیشین خاورمیانه یهودی بوده ،پرسش من این بود چرا اسلام؟ مگر نگه داشتن مردم در دین یهود چه ایرادی داشت ؟ چرا کلیسا این مردم را مسیحی نکرد ؟ این مردم چرا و توسط چه کسی مسلمان(دشمن شماره یک یهود )شده اند؟

4-من برای شما شرایطی را در محاسبه قبل فرض کردم که شرایبدین ساختار بود
الف-هیچ فرزند یهودی که به دنیا میاید در اثر بیماریها نمی میرد
ب- هر یهودی 100 سال عمر میکند
پ-هیچ یهودی در هیچ جنگی کشته نمیشود
ث-هیچ بیماری واگیر هیچ یهودی را از بین میبرد
د- بیشترین میزان احتمال را در نظر گرفتیم که هر یهودی حداقل یک نسل از خود اش به وجود بیاورد
پاسخ شما تنها این بود (به طور خیلی مختصر اماری از یهود وجود ندارد )،بسیار خوب ما همین امار را در 10 ضرب میکنیم که هم خطای محاسبه را تا صفر کاهش دهد وهم این احتمال را که تمام جمعیت یهود جهان را محاسبه کرده باشیم تا 100درصد افزایش دهد


سال2000 150000000

سال1900 75000000

سال 1800 37500000

سال 1700 18750000

سال1600 9375000

سال1500 4687500

سال1400 2343750

سال1300 1171875

سال1200 5829375

سال1100 292968

سال1000 146484

سال900 73242

سال800 36621

سال700 18310

سال600 9155

سال500 4577

سال400 2288

سال300 1144

سال200 572

سال100 286

سال0(تولد مسیح) 143

سال-100- 71

سال200 - 35

سال300- 17

سال-400-(هخامه نشی) 8

سال -500- (زمان اسارت در بابل) 4

جناب تبریزلی در این محاسبه از هر 50 نفر ادمی که بر روی کره زمین زندگی میکنند یک نفر یهودی فرض شده و دیگر با هیچ منطق و بهانه ای نمیتوان منکر شد که در عهد هخامنشی تنها8نفر یهودی در روی کره زمین زندگی میکرده و در هیچ جنگی و بیماری همه گیری هم نمرده و از بین نرفته(چون اگر در نظر میگرفتیم امار ما از این هم کمتر میشد ) حالا شما به ما اثبات کن
الف- موسی و سلیمان و..............
ب-اثبات کنید که چطور 8نفر ادم 77000 نفر دیگر را که دارای جنگجو و مردان و اسلحه هم بودند را قتل و عام کردند (چون اصلا طبق گفته خود شما در همین یک پست بالاتر هخامه نشیانی هم وجود نداشته اند که ان ها را یاری کنند )
پ-تورات و وخدای یهوه
د-داستان های قران از بنی اسراعیل گرفته تا عاد و ثمود

5-یک سوال در پایان دارم :ایا یهود یک قوم است یا یک نژاد است یا یک دین است و یا همه و یا هیچکدام

6-من درباره هیروگلیف با شما گفتگو کردم و نه کتیبه های سومری اول بهتر هست که تارخچهای از کشف رمز هیروگلیف بدانیم
کشف رمز نوشتن خط هیروگلیف با ترجمه لوح نوشته رزتا در مصر پس از پیدا کردن ان و انتقال به فرانسه توسط چها دانشمند به نامهای
سیلوستر دوساسس
توماس یانگ
جان فرانسوا شامپولیون
انجام شد که این اخری توانست خواندن این حروف را رمز گشایی کند (خواهشا نگویید نیست و نشده اگر سندی دارید خوشحال میشویم درباره هیروگلیف ونه کتیبه های سومر ببینیم و استفاده کنیم)
پاسخ:
عمر جمع آوری و صحافی قرآن به شکل های کنونی فراتر از چند سده اخیر نیست. ولی مسئله این است که همه متون موجود از قرآن متن واحدی را نشان می دهد.

امام زاده سازی ها در منطقه پوریم زده برای تولید فرقه های انحرافی در اسلام صورت گرفته است و هیچ شهری در حوزه پوریم و طوفان عمری فراتر از دو سده ندارد.

اگر فرهنگ عمومی مردم منطقه را ریزبینانه مطالعه کنید می توانید رسوبات هنوز از بین نرفته یهود را در لایه های فکری این اجتماع شناسایی کنید. اینکه مردم منطقه چرا اکنون دشمن یهود شده و اند به اسلام گرایش پیدا کرده اند، همگی به دلیل تاثیراتی است که قرآن بر تابعین خود دارد. اما سیر کارشکنی های یهود و نصرا منجر به این شده است که با وجود آشنایی با اسلام و قرآن از مفاهیم کامل آن فرسنگ ها به دور باشیم و نیاز داریم در بازه ای از زمان که در راه است این تفکرات مسموم و اپیدمی را از فرهنگ اسلام بزداییم.

همچنین با چنین روش محاسبه ای نمی توان جمعیت یهودیان را در آن دوره محاسبه نمود.

مسئله اساسی این است که هنوز خود یهودیان نیز تعریفی از نژاد یهود را ارائه نداده اند. سلیمان و داود نیز ربطی به یهود ندارند. اصولا هیچ یک از انبیای الهی یهودی نبوده اند. و در نظر بگیرید که بنی اسرائیل و یهود و مسئله مجزا از هم هستند که یهودیت علاقه ای به بررسی آن ندارد و از ارائه اسناد مذکور سر باز می زند.

اگر حضرات توانستند بگویند که:« چگونه و از طریق کدامین لغت نامه ها فهمیدند که علایم موجود در آن سنگ نگاره ها که می تواند مفاهیم دیگری به غیر از خط و الفبا را همراه خود داشته باشد، جملاتی است که بر روی کتاب هایشان آمده؟» بنده دراین باره با شما گفتگو را ادامه می دهم. ضمنا حضرات با حقه بازی مشابهی که در باب کشف رمز کتیبه بیستون بنیان نهاده اند خواسته اند برای هیروگلیف نیز داستانی بسازند تا با تولید باسمه هایی که اکنون متن کشف رمز شده کتیبه های هیروگلیف معرفی می کنند ما را به همان کانالی بکشانند که فکر می کنیم حقیقت را یافته ایم اما باز دروغ شنیده ایم.
یکشنبه 24 آبان 1394 22:32
یکی که میخواهد واقعیت را بداند
امتیاز: 0 0
لینک نظر
1- من معمولا در ارتباط روزانه با دیگران همیشه از جملات احترام امیز استفاده میکنم چون خودم همیشه این قانون را دارم که با هر کسی مثل خوداش رفتار میکنم و(و البته دیگران هم همین طور )اگر شما واژه استاد را دوست ندارید از واژه جناب تبریزلی استفاده میکنم

2-خواهشا پاسخ پرسش های من را به صورت بند بند (با شماره) بنویسید تا من هم بدانم که برای هر پرسش چه پاسخی نوشتید

3- من هم نگفتم که قرانی که در خانه ما است با قرانی که شما دارید متفاوت است تنها گفتم با توجه به اینکه همان پوست ها و پاپروس هایی که شما گفتید به خط کوفی (بدون فتحه و ضمه و کسره )است برای مثال واژه(کتب)بدون اعراب گذاری را ما به چندین صورت میتوانیم تلفظ کنیم

4-من از شما خواستم که سازنده پاپیروس هایی که قران اولیه را بر روی ان نوشته اند(این نوشته خود شما بود در چند پست بالا میتوانید خودتان ببینید)به من معرفی کنید و بگویید که از کجا امده اند با توجه به اینکه خاورمیانه در اغاز زمان اسلام خالی از سکنه بوده است شما خودتان قضاوت کن چه پاسخی به من دادید

5اگر شما وبلاگی غیر از این وبلاگ دارید لینک ان را برای من بگذارید (همه وبلاگهایتان) چون واقعا به این موضوعات که شما مینویسید و کار میکنید علاقه مند شده ام (به نظر ام نظری متفاوت است )

6- عیب محاسبه بالا در جمعیت یهود را بنویسید (هرچه بیشتر بهتر )تا محاسبه را درست کنم ،امار جمعیت یهود را هم از امار جمعیت یهودیان امریکا ایپک گرفتن و لینک های زیر هم هست (حتی اگر این امار را 10برابر کنیم فرض محال اینکه جمعیت یهودیان 150 ملیون نفر است فرقی به حال ما نمیکند چون عدد های سمت چپ تنها در یک 10 ضرب میشود (تعداد یهودیان در تولد عیسی میشود 13*10=130)

7- مستند علف جابه جایی عشایر بختیاری در کشور ایران را نشان میدهد که به همراه صدها ایل دیگر در فارس و لرستان و خوزستان و...........در همان زمان جابه جا مشده اند کجایش عجیب است

8-فرض میکنیم این عشایر را هم یهود و کلیسا به این منطقه اورده اند چرا دین این ها اسلام است و نه مثلا دین خودشان که(مسیح )که شما ان ها را دشمن خونی اسلام میدانید

9-مطمعن هستید که فرق زبان با گونه و گویش و لهجه و تعریف هر کدان همین است که شما می گویید ؟؟؟ اینکه شما ترکی همدان را زیاد متوجه نمیشوید به دلیل این است که از دو گویش متفاوت اند و نه از دولهجه

10-دیدار حضوری فعلا مقدور نیست (محل کار و زندگی من چابهار تا تهران با قطار 36 ساعت راه و 2000 کیلومتر مسافت است تا تبریز بیشتر )

11- درباره سرانجام هخامه نشیان و کیستی وچه شدن ان ها جوابی ندادید

12-چرا تمام دانش مصر شناسی (خواندن هیروگلیف)همه کشک

لینک جمعیت یهود(فارسی)

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D8%AC%D9%85%D8%B9%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C

http://forum.saramad.ir/showthread.php?107586-%D9%8A%D9%87%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%86%D9%8A%D8%A7-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%8A%D8%B3%D9%87-%D8%A7%D9%8A-%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%8A%D8%AA-%D8%A7%D8%AF%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%8C%D9%8A%D9%87%D9%88%D8%AF-%D8%8C%D8%AA%D8%B1%D8%B3%D8%A7-%D9%88-%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%88-%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%D9%8A-%D9%8A%D9%87%D9%88%D8%AF%D9%8A
پاسخ:
ممنون می شوم از همان نام تبریزلی استفاده کنید.

قبلا هم جواب سوالهایتان را بند به بند داده ام.

150 سال پیش اصلا شهری به نام کوفه وجود نداشته است . در ضمن ما پاپیروس نوشته های قرآنی نداریم. بر روی پاپیروس ها اسناد معاملات ثبت کرده اند آن هم در مصر نه در عربستان.

لینک سایت ها و صفحاتی فیس بوکی را که بنده در آنها مدیرت دارم در سمت راست وبلاگم لیست شده اند.

خاخام ها اطلاعات یهودیان جهان را نمی دهند در ضمن کشتار هایی در هند و آمریکا و آفریقا و حتی اروپا صورت گرفته که آمار محاسبات را از نظم مستمر خارج نموده است.

دوباره مستند علف را ریزبینانه تماشا کنید.

پیشینه دینی مردم مهاجر به منطقه یهودیت بوده است هنوز هم بر رفتارهای یهودی منشانه پایبند هستیم و تنها رنگ شیعی به خود گرفته ام که حاصل صد سال تاثیر مداوم سرویس های کنیسه و کلیسا بوده است.

اگر در طول این هزاره های زبان تورکی در منطقه کوچکی از آذربایجان این قدر تفاوت را نتوانسته است به وحدت تبدیل کند بنابر این از زمان برخود فرهنگ های مختلف در منطقه عمر زیادی نمی گذرد.

هدفم از دیدار نزدیک آشنایی بیشتر بود. اگر فرصتی بود بنده به چابهار می ایم.

هخامنشیانی نبودند که چرایی و چونی نداشته باشند.

ساموئل کریمر می گوید : حرف زدن درباره کشف رمز کتیبه های سومری جستجوی گربه سیاهی است در اتاقی تاریک زمانی که هیچ گربه ای در اتاق وجود ندارد. کافی است توضیحاتی را که حضرات درباره کشف رمز این آثار گفته اند مطالعه فرمایید.
شنبه 23 آبان 1394 21:50
یکی که میخواهد واقعیت را بداند
امتیاز: 0 0
لینک نظر
1- سعی میکنیم از این به بعد کمتر از این شاخه به ان شاخه بپریم و بحث خودمان را در همین چهرچوب ادامه میدهیم

2-ما این دستور زبان را که نوشتیم ،این را هم در نظر گرفتیم که قران به 14 روایت گوناگون خوانده میشود و علت به وجود امدن این 14 روایت هم خطی است که قران به ان نوشته شده است (بحث صامت و مصوت )و نوشته نشدن حداقل سه تا از ان ها

2-خوب تا این جا شما هم نتوانستید سندی بیاورید که این لغات عربی هستند

3-زبان به زیر شاخه های (زبان -گونه -گویش-لهجه)تقسیم میشود و لهجه از زبان برای تماه سخنوران یک گویش قابل فهم است(مثلا ایا اگر یک اصفهانی و یک شیرازی فارسی را با لهجه خودشان بگویند و با هم گفتگو کنند سخن هم را نمی فهمند؟؟؟)

4- شما به این پرسش من پاسخ ندادید که این پاپیروس هایی که قران بر روی ان نوشته شده از کجا امده که ان ها را ساخته با توجه به اینکه اگر همین حالا هم سراسر عربستان را بگردید این گیاه را نمی یابید

5-شما به این پرسش من پاسخ ندادید که ایا تمام علوم اسلامی همگی جعلی است (بله یا خیر)

6-شما به این پرسش من پاسخ ندادید که چرا داستان پوریم جعلی نمیتواند باشد درحالی که همه میدانیم که تورات انقدر تحریف شده که پیدا کردن یک جمله صحیح هم در ان مشکل است

7- به چه دلیل خطوط هیروگلیف را نمیتوان خواند اگر مقاله یا نوشته ای در این باره دارید خوشحال میشوم بخوانم

8- استاد تعداد نفوس یهود همین الان 15 ملیون نفر بیش نیست حتا اگر ما همه ان ها را هم اصیل فرض کنیم با رشد جمعیت تنها نیم درصد در سال بر اساس برهان خلف در ریاضی داریم

سال2000 15000000

سال1900 7000000

سال 1800 3500000

سال 1700 1750000

سال1600 875000

سال1500 437500

سال1400 218750

سال1300 109375

سال1200 54687

سال1100 27343

سال1000 13671

سال900 6835

سال800 3417

سال700 1708

سال600 854

سال500 427

سال400 213

سال300 106

سال200 53

سال100 26

سال0(تولد مسیح) 13

سال-100- 6

سال200 - 3

سال300- 1.5

سال-400-(هخامه نشی) 0.75

سال -500- (زمان اسارت در بابل) 0

همه این رشد جمعیت معکوس برای رشد تنها0.5 درصد در هر قرن محاسبه شده حالا انکه اگر نوع بشر در هر سده نتواند نسلی از خود به وجود اورد در نابودی نسل خود کوشیده است در حالی که طبق محاسبات بالا تولد مسیح در یک روستای یهودی هم به زور قابل اثبات است(از ایات قران)درحالی که در زمان هخامنشیان این جمعیت به چیزی نزدیک صفر میرسد (واقعا صفر هم هست )حالا شما اثبات کنید که چگونه این تعداد کم میتواند 77000 نفر مرد و زن و جوان و پیر را قتل و عام کند و اگر این کار توسط هخامه نشیان انجام شده و شما سندی برای ان داری تعداد ان ها را بگو تا تعداد هخامه نشیان را هم بر اساس همین برهان با رشد نیم درصد در هر قرن محاسبه کنیم(انشا الله به کره ماه نرفته و یا از عدم نیامده و به عدم هم نرفته اند )

9- مستند علف(grass) مربوط به یک داستان - مستند از کوچ عشایر بختیاری است من ربطی در ان نمی بینم اگر ان را برای من تحلیل کنید ممنون میشوم

10- استاد من از نوشتن در این سایت تنها هدف ام این است که از شما چیزی بیاموزم اگر این چنین سوال میکنم هم تنها هدف همان اموختن واقعیت است امیدوارام از من خسته نشده باشید با ارزوی سلامتی و موفقیت شما
پاسخ:
در همه خانه ها و غیر از خانه ها یک قرآن واحد وجود دارد که واوی از آن با دیگران فرقی ندارد.

گفتید:«خوب تا این جا شما هم نتوانستید سندی بیاورید که این لغات عربی هستند.» سند ما این است که در قدیمی ترین نسخه غیر مجعول یعنی قرآن این لغات آمده اند. شما باید سند غیر عربی بودن این لغات را در متنی دیگر نشان دهید نه بنده.

منظور از لهجه را نفهمیدید. در ضمن فهمیدن و نفهمیدن متکلمان دو لهجه متفاوت از یک زبان بستگی به تاثیرات زبان هایی است که این دو لهجه را به وجود آورده اند. در حوالی همدان لهجه هایی از زبان تورکی وجود دارد که برای بنده تبریزی زیاد قابل فهم نبود.

پاپیروس ها قرآن را ثبت نکرده اند. مصریان بر روی پاپیروس اسناد معاملات و ازدواج و ... را ثبت کرده اند.

بله می توان گفت همه علوم انسانی کرم زده هستند و وقتی مردم چین راه های ارتباطی بین شهر های خود را که اجدادشان با هوشمندی تمام ساخته اند، دیوارهای دفاعی در برابر مغول هایی معرفی می کند که اکنون در حدود 2 میلیون جمعیت دارند پس کل فرهنگ جهان فاسد است و باید با حقیقت و تحقیقات نویی تطهیر شود.

همه داستان فصل استر تورات جعلی نیست و به قسمت هایی از آن استناد می کنیم که آثار باستانشناسی موجود نیز آن را تایید می کند. مخصوصا سکوت طولانی مدت تمدنی در منطقه و ...

به صورت خلاصه به آن اشاره کرده ام. به یادداشت های وبلاگم سری بزنید.

امار یهودیان ار از کدامین خاخام گرفته اید. هیچ یهودی در جهان خود را یهودی معرفی نمی کند. اصلا نمی دانیم آمار یهودیان جهان در چه حدودی است. در ضمن برای محاسبه جمعیت از روش محاسبه معکوس مسائل زیادی است که باید در نظر بگیرید. ولی نگرفته اید.

در مستند علف شما نحوه ورود مهاجرین جدید را می بینید. آنها از خود اختیاری نداشتند تا تصمیم بگیرند که چه کنند. حتی این مهاجران کفش به پا ندارند.

خواهشا از لفظ استاد استفاده نکنید. اگر خسته می شدم که پای در این وادی نمی گذاشتم. در ضمن اگر مایل باشید می توانیم دیداری حضوری داشته باشم و از نزدیک درباره این مسائل حرف بزنیم.
با تشکر
جمعه 22 آبان 1394 01:59
یکی که میخواهد واقعیت را بداند
امتیاز: 0 0
لینک نظر
1- دستور زبان عربی قران امروزه میان علمای اسلام با واژه صرف و نحو شنلاخته میشود ویکی از علومی است که هر عالم اسلام باید در ان تسلط کامل داشته باشد تا بتواند قران و احادیث را برسی و تفسیر کند بعلاوه اینکه در دین اسلام علوم دیگری از قبیل علم رجال و درایه و تفسیر هم هست که موضوع بحث ما نیست

2- ما دستور زبان عربی را تنها با دستود زبان عربس قرانی در صرف و نحو میسنجیم نه عربی امروز که 11لهجه مختلف دارد و بر اساس همان فرمول های ساخت واژه های قرانی گفتیم که واژه های نام برده فارسی است و ریشه عربی نداردو هیچ نوع واژه دیگری که ساختار مشابه ان را داشته باشد و یا از همان ریشه باشد در خود قران نیامده

3- شما گفتید قران تنها رفرنس و کتاب اسمانی بدون تغییر است ما هم این را میپذیریم پس کتاب تورات که تنها رفرنس پوریم است دچار تحریف شده (بر اساس گفته خود شما)ا حالا چند پرسش پیش میاید ایا داستان پوریم یک جعل و تحریف در تورات نبوده و صدها ایا و امای دیگر

4- قسمت مربوط به نور و مثال ان تنها یک اثباط بود بر اینکه ثابت هایی وجود دارند که واقعیت اند بدون این که ما بتوانیم ان ها را اثباط کنیم نه اینکه ما چون نمیتوانیم اثباط کنیم بگوییم همه جعلی است

5- در بند پنج من نوشته بودم از وارونه کردن حقیقت و بزرگ نمایی و جعل و استمنای روانی امثال صدیق و زهتابی متنفر ام

6- یک سوال برای من پیش امده که ممنون میشوم جواب بدهید عشایر استان فارس که زمستان را در حوالی بوشهر و تابستان را در حوالی مرز های استان اصفهان زندگی میکنند و حتی همین امروز هم برای جابه جایی گاهی پیاده فاصله ای نزدیک به هزار کیلومتر راه را میپیماییند با توجه به اینکه بیشتر جمعیت ایران تا همین یک قرن پیش عشایر بوده و جا به جا میشده اند چگونه تا قبل از صفویه فلات ایران خالی از سکنه میتوانسته باشد درحالی که همین عشایر که در طول 10سال نه 100سال میتواند برابر مسافت فشیراز تا لندن را طی کند چرا در این فلات با شرایط مساعد محیطی جایگیر نشده اند

7- اگر ما تمام تمدن و فرهنگ پس از پوریم راجعل یهود بدانیم (حتی علوم اسلامی هم بها هیچ تبصره ای از جعلی بودن نجات نمی یابند )ان وقت با یک ابر قوم مواجه ایم که فقط خدا توان مواجه شدن با ان ها را دارد و بس و اگر نه بر اساس قانون علیت یک سری انسان در خاورمیانه بوده اند که این ساخته ها را ساخته و نوشته و سروده و..........اند پس نظریه پوریم باطل است , و یا باید بپذیریم که یهودیانی که تا هفتاد سال پیش اواره و توسری خورده بوده اند این ها دا در دوران اوارگی و ذلت خود ساخته اند و یا این ها که نام بردیم همه اخود به خود از باد و باران و... به وجود امده اند که در این صورت هم ما باید بپذیریم که اگر چند تا میمون با یک قلم و خودکارو کاغذ بازی کنند میتوانند کتابی مانند کتاب دوازده قرن سکوت ناصر پورپیرار به وجود بیاور اند
پاسخ:
خیر این دستور زبان که صرف و نحو تعبیر می کنید در بسیاری از موارد با قرآن مغایرت دارد و یکی از عوامل اصلی این مسئله است که دشمنان اسلام آنها را ملاک تضاد در مفاهیم قرآن معرفی کنند و قرآن را نوشته و اوهامات محمد رسول الله بدانند. در ضمن شما با عربی بودن و نبودن این لغات کاری نداشته باشید. سندی بیاورید که در آن اسناد فارسی این لغات به کار رفته است.

لهجه بعدا به زبان اضافه می شود نه اینکه زبان با لهجه آغاز شود. لهجه نتیجه برخورد دو زبان با یکدیگر است.

داستان استر چاره اندیشی یهود برای نسل های آینده بوده است تا از طریق آن نسل های بعدی یهود را از جرم تاریخی اجدادشان آگاه سازند و پروژه بایکوت و سکوت را در جهان پایه ریزی کنند. این ماموریت با جدیت تمام در جهان اجرا می شود و کسی حرفی از آن نمی زند. تورات های کنونی ورژن سوم است و اسناد پوریم تنها تورات نیست. دلایل زیادی قبلا معرفی شده است که هر یک از آنها می تواند صدها مدخل مختلف را دربر گیرد.داستان پوریم در تورات از آن جهت قابل قبول است که می گوید ما حدود 77000 نفر را کشتیم و اموالشان را غارت نکردیم. این جمعیت کشته در آن تاریخ یعنی کل جمعیت تمدن های باستانی شرق میانه در جغرافیای کنونی ایران و عراق.

مستند علف را دیده اید؟ آن مستند را تماشا کنید تا متوجه شوید لرهای بختیاری چگونه به ایران وارد شده اند. مدیریت و سکونت همه آنها در منطقه به دست یهود بوده است. آیا نقشه خاورمیانه بزرگ را نمی بینید که چگونه یهود برای چاره اندیشی دوباره در حال تجزیه منطقه و تشکیل کشور های دیگر است که هسته اولیه این فتنه ها را سال ها قبل در منطقه پایه ریزی کرده است.

وَقَالَتِ الْیَهُودُ یَدُ اللّهِ مَغْلُولَةٌ غُلَّتْ أَیْدِیهِمْ وَلُعِنُواْ بِمَا قَالُواْ بَلْ یَدَاهُ مَبْسُوطَتَانِ یُنفِقُ کَیْفَ یَشَاءُ وَلَیَزِیدَنَّ کَثِیرًا مِّنْهُم مَّا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ طُغْیَانًا وَکُفْرًا وَأَلْقَیْنَا بَیْنَهُمُ الْعَدَاوَةَ وَالْبَغْضَاء إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ کُلَّمَا أَوْقَدُواْ نَارًا لِّلْحَرْبِ أَطْفَأَهَا اللّهُ وَیَسْعَوْنَ فِی الأَرْضِ فَسَادًا وَاللّهُ لاَ یُحِبُّ الْمُفْسِدِینَ64 سوره مائده. 750 تومان از 1000 تومانی که در جیب شماست هنگام گردش به جیب یهود می رود. آیا قدرتی بالاتر از آن در جهان؟!؟!
( تعداد کل: 21 )
   1      2     3   >>
صفحات
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد