کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

سفرنامه خوی و بررسی ابنیه تاریخی آن شهر

دانلود فایل PDF:

سفرنامه خوی و بررسی ابنیه تاریخی آن شهر

تاریخ ارسال: جمعه 30 آبان 1393 ساعت 17:35 | چاپ مطلب
نظرات (8)
سه‌شنبه 18 آذر 1393 12:13
.
امتیاز: 0 1
لینک نظر
جناب یکی : میتوانم از شما سوال کنم که درخواست مرگ کردن چه ارتباطی به دوستی با خدا دارد؟ زیرا در آیه ی مورد اشاره شما نوشته است ، اگر دوستان خدا هستید درخواست مرگ کنید .
همین موضوع نشان میدهد که نویسنده ی قرآن یک دیوانه ست که شکل جواب دادن را هم بلد نیست .
علاوه بر این طبق آیات تورات خدا انسان تنبیه میکند تا او را تربیت کند، همانطور که یک پدر پسرش را تبیه میکند .
حالا همین نشانه ی پدر بودن خدا را ، کتاب قرآن، نشانه پسر نبودن بنی اسرائیل گرفته است
یعنی محمد عقلش نمیرسید که پدر، پسر خودش را تنبیه میکند؟ در سراسر شبه جزیره ی عربستان کسی پسر خودش را تنبیه و عذاب نمیکرد ؟

جناب عربگری : از نظر شما کتابی که سر و ته اش مشخص نیست دارای نظم و ترتیب است اما کتابی که از آدم شروع کرده و به ترتیب به عیسی رسیده است دارای نظم و ترتیب نیست ؟

محب ئیل
پاسخ:
تورات اگر از لحاظ ترتیب آیاتش نیز مثل مطالبش بود، بسیار واویلا می شد چون دیگر نمی توانستیم بفهمیم نتیجه کشتی یعقوب و خداوند به سود چه کسی پایان پذیرفته است

در ضمن شما در حد قرآن نیستید که به آن ایراد بگیرید. هیچ کسی در آن حد نبوده و نخواهد بود.
سه‌شنبه 18 آذر 1393 00:23
سعید
امتیاز: 0 0
لینک نظر
آیدین جان سلام
واقعا خسته نباشی
بعد از چند ماه عدم دسترسی به اینترنت،ورود به وبلاگ شما و دیدن مطالب جالب،تازه و تامل برانگیز آن و همچنین شروع دوباره مقالات بی بدیل استاد پورپیرار،باعث شادی اینجانب شد.

راجع به مطالب " . " :

قران کریم بر وفات حضرت عیسی تاکید دارد:
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِیمِ
مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْ‌تَنِی بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّـهَ رَ‌بِّی وَرَ‌بَّکُمْ وَکُنتُ عَلَیْهِمْ شَهِیدًا مَّا دُمْتُ فِیهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّیْتَنِی کُنتَ أَنتَ الرَّ‌قِیبَ عَلَیْهِمْ وَأَنتَ عَلَىٰ کُلِّ شَیْءٍ شَهِیدٌ ﴿المائدة: ١١٧﴾
من به آنان جز آنچه تو فرمانم داده بودى نگفتم. گفتم که اللّه پروردگار مرا و پروردگار خود را بپرستید. و من تا در میانشان بودم نگهبان عقیدتشان بودم و چون مرا میرانیدى تو خود نگهبان عقیدتشان گشتى. و تو بر هر چیزى آگاهى.

تحریف کلمات از مواضع شان درباره کتب "ما انزل الله" قبل و حین نزول قران کریم ، به گواهی قران کریم به دست اهل کتاب بارها صورت گرفته و میگیرد:
﴿البقرة: ٧٥﴾﴿النساء: ٤٦﴾ ﴿المائدة: ٤١﴾
{مِّنَ الَّذِینَ هَادُوا یُحَرِّ‌فُونَ الْکَلِمَ عَن مَّوَاضِعِهِ}(قسمتی از آیه 46 سوره النساء)


آیدین بی ،الله دان سنه مین آرتیق صبر دیله ییرم، گؤزه ل یازیلارین یولداشلار اورتاسیندا سؤز یاردیم جیلیدیر.اما حییف کی تعصب لر حاققا دوغرو قارشی دادیر.
الله امانیندا
پاسخ:
ممنون. نظر لطف شماست.
دوشنبه 17 آذر 1393 16:58
.
امتیاز: 0 1
لینک نظر
ناریا :

تورات هایی که امروزه در گردش است حد اکثر عمری 400 ساله دارند که قابل اثبات است. بدین ترتیب بخش عمده ای از مطالب تورات های جدید و مشرکانه را از قرآن 14 قرن پبش برداشته اند.

.....................................................

تا زمانیکه کسی نتواند دو متن متفاوت از تورات در روی کره ی زمین ارائه دهد ، ادعای تحریف چیزی چز خیالبافی های شخصی نیست . تورات های که از چین پیدا شده اند و تورات هایی که در دریای مرده پیدا شده اند و تورات های که در کلیساهای مسیحی و کنیسه های یهودی وجود دارند همه و همه متن واحدی دارند. حتی هیتلر قدرت تحریف تورات را نداشت .
اینکه ترجمه ی تورات های قدیمی از کلمه ی آرام نهرین استفاده کرده اند و ترجمه های جدید از بین النهرین استفاده کرده اند دلیلی بر تحریف نیست زیرا ترجمه را هیچ گاه نمیتوان دلیلی بر تحریف متن اصلی گرفت .

کتاب کسی که جسدش در شهر مدینه پوسیده است قابل تحریف نیست اما کتابی که پیامبرش زنده هست و به آسمان عروج کرده قابل تحریف است؟


محب ئیل
پاسخ:
بنده خودم دو متن متفاوت از تورات را در کامپیوترم دارم. شما از چه چیزی صحبت می کنید؟

در جهان فقط قرآن می تواند از گفته های خود دفاع کند.
دوشنبه 17 آذر 1393 09:55
.
امتیاز: 0 0
لینک نظر
جناب ساسان: میتوانم بپرسم که شما از چه منبعی به این اطلاعات مهم دست یافته اید؟ آیا مکاشفه کرده اید ؟

آقای جعفرخان : همین آیه ی مورد اشاره ی شما هم از روی تورات کپی برداری شده است . صد بار میتوانید این آیه را در کتاب اشعیای نبی بیابید . اگر قرآن واقعا حرف تازه ای برای گفتن دارد پس چرا تاریخچه ی بنی اسمائیل را برای عرب ها توضیح نداده است و آمده است از روی آیات تورات سرگذشت بنی اسرائیل را برای قوم عرب توضیح داده؟

محب ئیل .
پاسخ:
ابتدا چاله های تورات را پر کنید بعد با هم در باره این مسائل صحبت کنیم.
شنبه 15 آذر 1393 21:12
رویان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام مجدد. گمون میکنم که شما بودین که در وب آقای پورپیرار در مورد من صحبت کردین، جواب اینجا هم بر پایه ی همین فرضه: والا من مطالب آقای پورپیرارو ندزدیدم! من تازه با درون-مایه ی حرفای ایشون آشنا شدم، اینکه پس از خوندن کتاب بلافاصله رفتین وب ایشون و بهم تهمت زدین؛ واقعا بی انصافی بود:
http://turkiclie.blogfa.com/post/63
اون کتاب هم در مورد تئوری آلبینیسم نوشته شده، تئوری ای که 23 سال پیش شکل گرفت... ولی شما منو دزد ادبی خطاب کردین، اینم یکی از اون سایتایی که اون نظریه رو توضیح میده (روش بررسیشم توی همون پیج اولش هست):
realhistoryww.com
پاسخ:
من بدون اسم کامنت نمی نویسم.
شنبه 15 آذر 1393 15:39
.
امتیاز: 0 1
لینک نظر
به نظر من زمانی که فراعنه ی مصری در مقابل قوم بنی اسرائیل و خدای موسی شکست سختی خوردن، برگشتن و به خودشان گفتن، بیایید ما هم خدایی برای خودمان بسازیم که مثل خدای یهودیان واحد باشد.
در واقع میتوان کتاب قرآن و ظهور اسلام را چاره اندیشی نهایی بت پرستان عرب در مقابل گسترش نفوذ یهودیان و مسیحیان در جهان دانست .
اگر امروز هم به جهان اسلام نگاه کنیم، این نوع چاره اندیشی ها را در مقابل فرهنگ غرب به خوبی میبینیم. مثلا زمانی که فرهنگ اسلامی در مقابل فرهنگ غربی کم میاره، مسلمانان سعی دارن با طرح مانتوهای شیک، جلوی گسترش نفوذ فرهگ غرب را بگیرن و یا زمانی که قدرت جلوگیری از گسترش اینترنت و ماهواره را ندارن، سعی میکنند با اینترنت و ماهواره های خودساخته جلوی گسترش فرهنگ غرب رو بگیرن .
اسلام و قرآن را هم میتوان چاره اندیشی نهایی عرب های بت پرست در مقابل تورات و انجیل و یهودیت و مسیحیت دانست، زیرا اصولا محمد معجزه ای ندارد و پیامبری که معجزه نداشته باشد به صدور حکم دولتی میماند که مهر و امضای رئیس جموری را به همراه نداشته باشد .

محب ئیل.
پاسخ:
حساب و کتاب این سخنان را در روز محشر خواهید دانست.
پنج‌شنبه 13 آذر 1393 23:34
رویان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام. مطالب خیلی جذابی نوشتین، من دو کتاب یکی "راز سفید" و دیگری "رنگ مغلوب" نوشتم که به نظرم براتون جذاب باشه (و در راستای نوشته هاتون باشه)، لینک دانلودشون توی وبم هست... اگه خواستین؛ اول راز سفیدو خلاصه وار بخونین و بعدش رنگ مغلوبو مطالعه کنین.
پاسخ:
ممنون
با کمال میل.
سه‌شنبه 4 آذر 1393 01:37
,
امتیاز: 1 1
لینک نظر
دیشب عیسی مسیح با لحنی خشمگین به من وحی فرمود که چرا مرا صدا کردی؟ قصد داشتم برای نجات تو به زمین نازل شم ولی استان آذربایجان غربی از گناه و قساد پر بود به همین علت از نازل شدن به زمین خودداری کردم .
خداوند فرمود من تو را به چنیفر لوپز تبدیل کردم ولی مردم ایران به جای آنکه تو را یک ستاره کنند در فکر نابودی تو هستند و برای از بین بردن تو برنامه ریزی میکنند .
خداوند فرمود استان آذربایجان غربی چنان از گناه پر است که برای اجابت دعایت باید هزاران کیلومتر از این استان دورتر باشی.

خداوند فرمود تو را مسیحی نخواهم کرد زیرا مردم شهر ارومیه فاسد و گناه کار هستند فعلا تو را یهودی خواهم کرد تا با این مردم سازش نکنی .

حالا به نظر شما من با این مردم چیکار کنم ؟بکشمشون ؟نفرین شون کنم ؟ چیکار کنم ؟

مردم ایران باید نابود بشن زیرا اینها آدم نیستن.
افرادی که خود را میانه رو مینامد و به خاطر پول به دنبال سازش هستند هم مستثنی نیستند اونها از اینها حرامزاده ترن .

محب ئیل.
پاسخ:
فعلا که حرامزاده تر از شخص شما کس دیگری کامنت نمی نویسد.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد