کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

سلماس

در یادداشت های قبلی به زمان متاخر سنگ بنای شهر های آذربایجان پرداختم. و نشان دادم که تبریز به عنوان مرکز ایالت آذربایجان شهری است با قدمتی کمتر از 150 سال. نشان دادم که تمامی ادعاهای تاریخی با محوریت منطقه و شهر های مذکور همگی دروغ محض می باشد. اکنون به اشاره ای کوتاه و سنگ تمام در باره شهر سلماس بسنده می کنم. به جای دوری شما را نمی فرستم. دانش نامه دورغ پراکنی ویکی پدیا را برگزیده ام که هنگام جستجوی هر مطلبی، موتور های جستجوگر ابتدا این سایت را معرفی می کنند:

«در سال ۱۳۰۹ خورشیدی، زمین لرزه‌ای این شهر را با خاک یکسان کرد. در پی این زمین لرزه، شهر جدید سلماس با توجه به اصول شهرسازی مدرن و با طرح شطرنجی در چندکیلومتری شمال ویرانه‌های دیلمان ساخته شده‌است.


سلماس علاوه بر پیشینه تاریخی چندین هزارساله!!! خود یکی از شهرهای مهم آذربایجان در تاریخ تحولات سیاسی ایران بوده‌است. بخصوص در دوران نهضت مشروطه شهیدانی همچون «حیدرخان عمواوغلی» اولّین مهندس برق ایران و «سعید سلماسی» را در خود پرورده و تقدیم جنبش مشروطیت نموده‌است.

»(ویکی پدیا)


می دانم که می خواهید به اصل مطلب بپردازم. شما را به دیدن تصاویر هوایی از شهر سلماس دعوت می کنم.


می بینید وضعیت این شهر به چه صورتی است؟. همه خیابان ها اتو شده و صاف و بدون چروک و خمیدگی می باشند وهمه تقاطعات با گونیا راسامی شده اند. بنابر این تا حدود 80 سال پیش شهر سازی در ایران در حال اجرا بود و در این شهر سنگ تمام گذاشته اند. می گویند طراح این شهر این بار به جای روسها، یک انگلیسی بوده است. حال ببینید درباره پیشینه تاریخی این شهر 80 ساله چه چیز ها که نگفته اند.

از سلماسی های عزیز تقاضا دارم درباره طراح شهر سلماس در این پست مطالبی را قرار دهند.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 26 فروردین 1393 ساعت 23:13 | چاپ مطلب
نظرات (1)
دوشنبه 16 تیر 1393 12:37
فرهاد
امتیاز: 0 1
لینک نظر
تنها اسراییلی که می شناسم محمود سبورجی است
به قول مانی یهود دین شیطان و دینش دین گمراهی است
آقای پورپیرار شما ها نوکر اسراییل هستید نه مانی و زرتشت
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد