X
تبلیغات
زولا

کنکاش در تاریخ

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان ، ایران و جهان

مناظره(1)

هنوز مرکب یادداشت های «امپراتوری های بادکنکی» و یادداشت اخیر «اندر احوالات الفباهای تقلیدی» خشک نشده است که چنین خبری در سایت های اینترنتی منتشر می شود:


«مزار آتیلای بزرگ پیدا شد


گوناز تی وی: مزاری آتیلا امپراطور تورکان هون در بوداپست مجارستان پیدا شده است . این مزار به هنگام حفر محدوده ای در اطراف رود تونا در بوداپست برای ساخت پلی جدید،از طرف کارگران پیدا شد که بعد از بررسی های کارشناسان قطعیت یافته است که این مزار،مزار یکی از شاهان امپراطوری هون بوده است که محتملا" آتیلای بزرگ باشد .

به گزارش گوناز تی وی به نقل از TRT، یکی از باستان شناسان شناخته شده دانشگاه بوداپست اعلام کرده است که هنوز نمیتوان با قاطعیت گفت که این مزار،مزار آتیلا باشد اما بررسی ها نشان می دهد که قطعا" وی یکی از رهبران تورکان هون است.

وی می گوید:تاکنون چیزهای بسیاری را پیدا کرده ایم که از میان آن ها میتوان به اسکلت اسب ها،سلاح های گوناگون و آثار دیگری که مربوط به صنعت معاصر تورکان هون می باشد.

این باستان شناس اظهار می دارد که در میان یافته ها شمشیر شگفت انگیزی نیز وجود دارد که جنس آن از آهن خاصی است که پیش بینی میشود همان شمشیر آسمانی آتیلا باشد که طبق نوشته های افسانه ای از طرف خداوند برای وی فرستاده شده است و بسیاری از باستان شناسان با قاطعیت می گویند که شمشیر مذکور همان شمشیر آتیلاست که قداست ویژه ای در دوران امپراطوری وی داشت . اما برای اثبات این مسئله هنوز بررسی های زیادی باید صورت گیرد .

با پیدا شدن این مزار بسیاری از شبهات تاریخی برای اثبات دقیق ریشه رهبر تورکان هون و ادعاهای مختلف درباره وی مشخص می شود و باستان شناسان و تاریخ دانان مختلفی برای حل مسائل سوال های موجود در این زمینه گرد هم خواهند آمد .

 آتیلا که تاریخدانان رومی به وی لقب "تازیانه خداوند " را داده اند، رهبر تورکان هونی بود که از آسیای میانه به سمت روم آمده بودند. وی از سال 434 میلادی تا سال 453 میلادی تا لجظه مرگش رهبر تورکان هون بود که  که در زمان حیاتش بزرگ‌ترین امپراطوری را در اروپا، از رود اورال تا دانوب داشت.بسیاری ها معتقدند که وی بنیانگذار مجارستان HUNGARY  کنونی ست و همچنان نیز نام تورکان هون بصورت رسمی بر روی اسم این کشور باقی مانده است.

گفتنی است در حالی که زبان مجاری زبان حاکم مردم مجارستان است اما اکثر مردم این کشور خود را از ریشه ای تورک میدانند و بخش قابل توجهی از آنان نیز زبان تورکی را می دانند . مجارستان کنونی یکی از خواستگاه های ملی گرایی تورک و تورانیسم است یا به زبان ساده تر میتوان گفت تورانیسم با پایه ای مجار و توسط یک تورک مجارستانی پا به عرصه وجود گذاشته است .»(گوناز تی وی)


برای کل متن که سراسر مسخره بازی است چیزی نمی گویم چون طالبان حقیقت با چند بار روخوانی متن می توانند به حقه بازی شیادان پی ببرند، فقط به این جمله اکتفا می کنم:


چگونه از کاخ ها و کوشک های امپراتوران هون چیزی به اندازه یک آجر هم در زمین سالم نمانده و همه آثار تولید شده از آن اشباح نابود گشته، ولی لباس های چینی آتیلای جعلی پیدا شده در گذر این همه سال سالم و دست نخورده مانده است؟!


چند لینک مرتبط دیگر:


Son Kale


Worldnewsdaily

تاریخ ارسال: دوشنبه 11 فروردین 1393 ساعت 00:14 | چاپ مطلب
نظرات (2)
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393 01:04
nik
امتیاز: 0 0
لینک نظر
خیلی خوب می نویسید.فقط فلفلش خیلی زیادی زیاده.مثل همیشه.
نوشته هاتون منو یاد غذای هندی میندازه.
پاسخ:
برای بهبود شرایط کنونی قوم پرستان از زنجبیل استفاده می کنم. فلفل چاره کار نیست.
دوشنبه 11 فروردین 1393 00:32
سینا عباس زاده
امتیاز: 0 0
لینک نظر
در کلبه ی ما رونق اگر نیست صفا هست
به ماهم سری بزن
خوشحال میشم

اگه لینکمم کردی که خیلی دیگه لطف کردی
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد